2. závod Ice Climbing World Cup 2014 - Busteni, Rumunsko

2. závod Světového poháru v ledolezení, UIAA Ice Climbing World Cup 2014, se odehrál tradičně v Busteni v Rumunsku. Naše reprezentantka Lucie Hrozová skončila pátá v závodech na obtížnost, kde vyhráli Korejka WoonSeon Shin a Rus Maxim Tomilov. Závody na rychlost byly poznamenány neobvykle vysokými teplotami, které měly neblahý vliv na kvalitu ledové stěny. V ženách zvítězila Ruska Gallyamova, v mužské kategorii došlo nejprve k úpravě systému, následně byly výsledky mužů zrušené.

Lucka Hrozová byla po kvalifikaci sedmá, po semifinále, kde předvedla velmi solidní výkon a u 10. expresky ji vyřadil časový signál, dokonce třetí. Ve finále se umístila na 5. pozici a v průběžném hodnocení SP je tedy zatím na děleném 8. místě.

Závodů v Busteni se zúčastnilo celkem 41 mužů a 22 žen na obtížnost, 31 mužů a 17 žen na rychlost. Prvních třicet získává body do Světového poháru.

Příštím zastavením SP je švýcarské Saas Fee, kde by měli startovat všichni členové reprezentačního družstva.

Radana Plevková, sekretariát