Zrušení MČR ve skialpinismu - Špindlerův Mlýn

Ačkoliv jsme dlouho vyčkávali a doufali, že se situace zklidní a rozvolní, nyní je jasné, že vývoj je přesně opačný, a tak není na co čekat. Pro letošní rok jsme nuceni zrušit Mistrovství ČR ve skialpinismu ve Špindlerově Mlýně. Na základě vládních opatření omezení pohybu a zákazu konání hromadných akcí v amatérském sportu se organizační výbor Ski Alp Clubu Špindlerův Mlýn rozhodl letošní ročník zrušit. Dalším důvodem pro zrušení závodu jsou i další organizační překážky jako například uzavření VZ Bedřichov, a tím i nemožnost využití sportovní haly.

ilustrační foto z předešlých ročníků, f. Pavel Jirsa

Závod byl plánovaný na sobotu 13. 3. 2021 a mělo se jednat o jubilejní 30. ročník. O to víc nás jeho zrušení mrzí. Za uplynulých 30. let se závod nekonal třikrát. Jednou z důvodu nedostatku sněhu a teď již podruhé z důvodu vládních opatření.

Pandemická situace byla v letošní zimě natolik nepříznivá, že se nepodařilo uskutečnit ani jediný závod Hudy – Direct Alpine Českého poháru ve skialpinismu pro rok 2021. Proto se komise logicky rozhodla letošní ročník zrušit.

Díky nekonání finálového závodu ve Špindlu již v loňském roce, jsme nemohli ani letos vyhlásit Hudy – Direct Alpine Český pohár pro rok 2020.

Poukázky za loňský ročník, které měly být rozdány vítězům při prvních závodech, budou rozeslány poštou s krátkým průvodním dopisem.

M. Košatková, ČHS

P. Jirsa, komise závodní skialpinismu