Zpráva o semináři komise tradičního skialpinismu

14. 12. 2004 | Rubrika: Tradiční skialpinismus | Komentáře (0)

Ve dnech 3. - 5. 12. 2004 se uskutečnil z podnětu komise tradičního skialpinismu ČHS již 18. seminář, věnovaný problematice skialpinismu. Tentokrát na Trampské boudě v Krušných horách. Realizací semináře byl pověřen Robin Baum, který se této funkce zhostil na výbornou. Páteční večer byl věnován besedě o akcích v zahraničí, o současných trendech této sportovní disciplíny, zejména tradiční formy a volné výměně názorů na současný stav skialpinismu v České republice. V sobotu se věnovali účastníci semináře buď lyžařskému treku na Boží Dar, nebo pěšímu výletu do okolí.

Seminář komise tradičního skialpinismu 2004, foto:  © www.horolezci.cz
V sobotu večer byl vyhlášen nejhodnotnější výkon roku ve výstupu a sjezdu a předány věcné ceny aktérům sjezdu Pallaviciniho kuloáru Pavlu Pospíšilovi a Marku Holubcovi z Prahy.Za ČHS předával ceny René Bulíř.V odborné části semináře byly promítnuty dia z pokusu o sjezd polské cesty z Aconkaguy( Pažouti ),video z Kirgistánu ( Smrž, Baum ), metodicky pojaté video o pobytu českých skialpinistů v Rumunských horách ( Palič, Novák), video z Piku 38 ( Smrž, Baum ), foto z akcí komise ( Rozehnal ) a ze sjezdu Pallaviciniho kuloárem ( Pospíšil, Holubec ).
Seminář byl ukončen v neděli po snídani s tím, že další se uskuteční za rok v Krkonoších.

Další informace o Semináři komise tradičního skialpinismu 2004 najdete na www.horolezci.cz

René Bulíř
předseda komise tradičního skialpinismu