Vysoké Tatry - Štrbské pleso 2007, akce komise tradičního skialpinismu

07. 05. 2007 | Rubrika: Tradiční skialpinismus | Komentáře (0)

Vysoké TatryVe dnech 13. – 15. dubna 2007 proběhla ve Vysokých Tatrách plánovaná akce komise tradičního skialpinismu ČHS. Letos již po třetí. Sraz účastníků byl v sobotu ráno u ubytovny na Novém Štrbském plese.

Na sobotu je naplánován výstup na Štrbský štít v Mlýnské dolině. Někteří si ještě výstup zpestřují výstupem na Předné Solisko s následným sjezdem k vodopádu Skok v Mlýnské dolině. Počasí a sněhové podmínky jsou skvělé, toho využíváme a po sjezdu ze Štrbského štítu se ještě škrábeme stěnou z Mlýnské doliny do sedla Velkého Soliska. Zde se skupina rozděluje. Jedni sjíždějí zpět stejnou cestou do Mlýnské doliny a druhá skupina sjíždí žlabem do Furkotské doliny.

V neděli se vypravujeme na Patrii. Ze sedla Patrie nejprve sjíždíme krásným širokým žlabem do Mengusovské doliny. Po sjezdu šlapeme zpět do sedla a následně sjíždíme na druhou stranu do Mlýnské doliny, opět krásným širokým žlebem.

Počasí a podmínky nám letos opět vyšly skvěle. Krásné slunečné počasí, takřka žádné lavinové nebezpečí a ideální sněhové podmínky.

Zapsal: Jiří Pažout Kočara

Sobota:
Vysoké Tatry - Štrbské pleso 2007, akce komise tradičního skialpinismuPredné SoliskoŠtrbský štítPredné SoliskoSjezd z Predného Soliska k vodopádu SkokVýstup na Štrbský štítVýstup na Štrbský štítVýstup na Štrbský štítŠtrbský štítVýstup stěnou z Mlýnské doliny do sedla Velkého SoliskaVýstup stěnou z Mlýnské doliny do sedla Velkého Soliska

Neděle:
Vysoké Tatry - Štrbské pleso 2007, akce komise tradičního skialpinismuVysoké Tatry - Štrbské pleso 2007, akce komise tradičního skialpinismuSjezd ze sedla Patrie do Mengusovské dolinyPohled na Rysy ze sedla PatrieSjezd do Mengusovské dollinyVýstup z Mengusovské doliny do sedla PatrieV sedle PatrieV sedle PatrieSjezd ze sedla Patrie do Mlýnské doliny

Foto: Jiří Pažout Kočara

| Komentáře(0)