Čeští skialpinisté vybojovali dvě zlata, stříbro a bronz na MS Masters

Čeští skialpinisté získali 4 cenné kovy hned v prvním závodu vertical na Mistrovství světa ISMF Masters, který probíhá v Nízkých Tatrách.

BZ0I9955

Skvělý výkon předvedly Denisa Hančová a Anna Straková, které zvítězily každá ve své kategorii! Stříbro vybojoval Jan Šámal v kategorii Muži 45+. Bronz bral Pavel Veselý před svými krajany Davidem Kostruhou, Rosťou Kadulou a Danielem Zlým v kategorii Muži 55+. Pátou příčku v kategorii Muži 40+ obsadil Jiří Kafka a v kategorii Muži 60+ Jan Útrata, za kterým dojel Jan Fajt.

První závod MS Masters ve skialpinismu - Vertical probíhal na Chopku. Lyžařský areál v srdci Nízkých Tater se krátce před startem závodu ponořil do husté mlhy. Vítr, mlha a více než 700 výškových metrů udělaly ze závodu opravdovou výzvu pro všechny věkové kategorie.