Seminář věnovaný problematice tradičního skialpnismu

09. 12. 2005 | Rubrika: Tradiční skialpinismus | Komentáře (5)

Ve dnech 2-4.12.2005 proběhl každoroční seminář komise tradičního skialpinismu ČHS již po devatenácté. Tentokrát na chatě Preciosa v Krkonošském Harrachově. Organizací byl pověřen René Bulíř a zajistil krásnou chatu a dobré sněhové podmínky. Sraz byl okolo 18.00 v pátek na chatě.

Po večeři následovala volná diskuze s fotografiemi, která byla věnována o akcích v zahraničí, o současných trendech této sportovní disciplíny a volné výměně názorů na současný stav skialpinismu v Čechách.

Na sobotu byl naplánován lyžařský trek přes Dvoračky na Labskou boudu a zpět, který se díky výborným sněhovým podmínkám skvěle vydařil.

Seminář věnovaný problematice tradičního skialpnismuSeminář věnovaný problematice tradičního skialpnismu

Sobotní večer byl věnován oficiálnímu programu semináře – vyhlášením nejlepšího výkonu roku 2005, přednášce o lavinovém airbagu a videoprojekci. Cenu za výkon roku si z Krkonoš odvezl Robin Baum za sjezd z tatranského Stredohrotu žlabem JV stěny do Malé Studené doliny. Za ČHS předal cenu René Bulíř. Potom následovala přednáška René Bulíře o lavinovém airbagu a o jeho plánovaném zakoupení. Zejména se probírali podmínky pro zapůjčení airbagu, které po nákupu vypracuje Robin Baum. Po přednášce účastníci shlédli video ze Stredohrotu, dále přednášku Robina Bauma a Vladimíra Smrže o jejich slyžování Piku Korženěvské, dále fotografie z Rallye Cevedale (Jiří Kočary) a fotky ze Stubaiských Alp (Pavel Pospíšil).

Video ze sjezdu Stredohrotu ze 7. května 2005.
Robin Baum za něj obdržel ocenění Nejlepší výkon sezóny 2004/2005.
stredohrot-2005.wmv (video WMV)stredohrot-2005.wmv 9.8 MB (Délka: 10:48; Velikost videa: 176 x 144 px; Video kodek: Windows Media Video V8)

René BulířRobin Baum

Seminář byl ukončen v neděli po snídani. Další se uskuteční příští rok v Jeseníkách.

Výběr lyží ...Robin Baum, předseda komise Tradičního skialpinismu se synkem

Zapsal Robin Baum, foto Pažouti 6.12.2005