Seminář subkomise tradičního skialpinismu 2006

14. 12. 2006 | Rubrika: Tradiční skialpinismus | Komentáře (0)

Lysá horaLysá hora v Beskydech se stala o víkendu 8.- 10.12.2006 hostitelkou letošního semináře subkomise tradičního skialpinismu. Pavel Vontor a Miroslav Rozehnal zorganizovali seminář přímo na vrcholu Lysé hory na chatě Kameňák. V pátek jsme se postupně scházeli na chatě po výstupu za prudkého nárazového větru na vrchol Lysé hory.

Na sobotu byl naplánován pro nedostatek sněhu pěší trek na Visalaje a nazpátek na Lysou horu. Po večeři přišel hlavní bod programu: vyhlášení sjezdu roku. Koordinační rada subkomise vyhlásila sjezdem roku slyžování S stěny Piku Lenina Jendou Novákem. V letní sezóně vystoupil přes Pik Razdělnaja na vrchol Lenina s polským kamarádem. Ten pro začínající omrzliny na vrchol nevystoupil a Jenda se spustil z vrcholu ten den S stěnou bez předchozího průzkumu do 1.tábora (na ledovci Lenina). Jenda Novák převzal za svůj výkon cepín a pak následovala jeho videoshow. Poté jsme shlédli další videopříspěvky i zajímavý film o lyžování z roku 1949.

Ráno v neděli po snídani proběhla pracovní schůzka koordinační rady subkomise. Komise zhodnotila minulou sezónu jako hodnotnou a zhodnotila stoupající trend v tradičním skialpinismu. Na sezónu 2006/2007 jsou naplánována tyto akce komise tr.skialpinismu: Kalendář akcí na sezonu 2006/2007.

• Rallye Venediger 10. - 13. 3. 2007
  • Vysoké Tatry – extrémy Štrbské pleso … duben, pohyblivý termín
  • Seminář věnovaný problematice skialpinismu v Říčkách – Orlické hory – 7. - 9. 12. 2007

V neděli dopoledne jsme se rozjeli nazpátek do svých domovů s přáním hojnosti sněhu.

Zapsal Robin Baum

Kameňák na Lysé hořeLysá hora - jižní sjezdovkaSeminář subkomise tradičního skialpinismu 2006Jenda NovákJenda NovákUčastníci semináře na Lysé hořeNakonec bylo i trošku sněhu
| Komentáře(0)