Regionální Tendon Cup v Praze na Cibulce

16. 04. 2012 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu 14.4.2012 proběhl v Praze na Cibulce další závod ze seriálu závodů Tendon Cup regionální pohár mládeže 2012, jehož organizátorem je ČHS, a který uspořádal Horoguru.cz.

Přípravy závodu začaly v úterý sundaváním a mytím chytů. Ve středu večer dorazil hlavní stavěč, Vítek Lachman, a mohli jsme se pustit do vytváření cestiček. Se stavbou pomáhali i Honza Jeliga a Janek Krutský, takže jsme v pátek měli všech 7 cest hotových už před půlnocí. Ráno už jen stáhnout registrační a výsledkový program od Lumíra.

Registrace začínala oficiálně až od půl 9, ale jak se dalo předpokládat, už v 8:10 jsme měli frontičku rodičů před registarcí. A od té doby už začala mela! Vítek tipoval 121 závodníků, já doufal v něco kolem 100. A kdo by to byl čekal, přišlo 211 závodníků. Myslím, že jsme tímto "trhli" rekord lezeckých závodů s lanem v ČR vůbec. Trošku jsme na takový nápor nebyli připraveni a ani prostory stěny nejsou nafukovací, takže jsme sem tam poslouchali kritiku rodičů a trenérů. Naštěstí se mezi nimi našel dostatek dobrých duší, kteří nám pomohli jak s organizací, tak především se soudcováním, kterému perfektně velela Zuzka Fischerová jako hlavní rozhodčí.

Čas startu závodu se kvůli počtu závodníků posunul a tak jsme odstartovali první lezčíky před půl 11. Předlezení cest se ujali Marek Jeliga, Honza Jeliga a Vítek a předvedli dětem, jak by se měly probojovat do finále. Postupně začaly lézt všechny kategorie, které se plynule střídaly na kvalifikačních cestách. A kolotoč začal v plném proudu. Také doba lezení se počtem závodníků dosti prodloužila, ale na takový počet si myslím, že to nebylo až tak hrozné. Občas si sice někdo musel počkat, ale nakonec si všichni dobře zalezli. Obzvlášť si lezení vychutnávali nejstarší kluci, kterým jsme museli udělat superfinále poté, co 3 závodníci bravurně přebušili pěti metrový strop. Také ty nejmladší holčičky jsme podcenili a poslali 4 do superfinále. Vyhlášení výsledků a předání igelitek narvaných cenami proběhlo v 19 hodin. Věříme, že se dětem lezené cesty líbily a že si k nám na Cibulku zase někdy přijedou zazávodit.

Velké poděkování patří především všem rodičům a trenérům, kteří nám pomohli s rozhodováním a organizací: Mácovi, Hance, Janě, Václavovi, Kateřině, Romanovi, Hance, Lence a Lence, Liborovi a Mílovi a hlavní rozhodčí Zuzce Fischerové. Také stavěčovi Vítkovi za trpělívé přestavování cest a pomoc s organizací. A samozřejmě neunávným jističům a organizátorům Domče, Martě, Honzovi, Jankovi, Zdeňkovi, Vaškovi a Bobrovi.

Závod by se nemohl uskutečnit bez podpory Squasparku Cibulka, který nám poskytl parádní stěnu, prostory a občerstvení, a generálního partnera závodu firmy Lanex. Hlavním sponzorem byly firmy Edelrid a Vaude, které daly krásné ceny pro vítěze. Dále také Praha 5 a rodina Novotných, kteří věnovali rovněž věcné ceny. A samozřejmě Horoguru.cz, které se ujalo organizace celého závodu.

J. Šefl, Horoguru.cz

Výsledky:                   Dívky                                                 Chlapci
Kategorie E
                1. Eliška Bulenová                              1. Jakub Míl