Pozvánka na skialpinistický kemp mládeže - 8.-11. 3. 2012

06. 02. 2012 | Rubrika: Tradiční skialpinismus

V rámci snahy o rozvoj aktivit v oblasti tradičního skialpinismu mezi mládeží připravuje Komise tradičního skialpinismu ČHS skialpinistický kemp mládeže v oblasti Kralického Sněžníku. Třídenní kemp je určen pro děti od věku šesti let až po mládež do 18 ti let se zájmem o skialpinismus, freeride a snowboard ve volném terénu - v doprovodu rodičů.

Termín: 8. – 11. březen 2012

Příjezd ve čtvrtek večer do 20.00 h, odjezd v neděli po 16:00 h

Počet účastníků: deset a více dětí, plus rodiče

Věk dětí: 6-18 let

Lokalita: Dolni Morava

Program:

1. Seznámení se se základy všech druhů pohybu v zimních horách s důrazem na sjezd

2. Základy pohybu na skialpech, způsoby výstupu, stoupací pásy, stoupací železa, stoupací železa na vázání, výstupy v různých podmínkách

3. Základy sjezdu, různé typy oblouků, různé druhy sněhu

4. Pády, skoky, překonávání překážek

5. Lavinová problematika, práce s lavinovým vyhledávačem, bezpečnost pohybu v zimních horách, plánování túry

6. Základy přespávání na sněhu, záhraby

POZOR: Celý program bude přizpůsoben aktuálním povětrnostním a sněhovým podmínkám a složení skupiny účastníků.

Doporučená výzbroj a pomůcky:

Lyže se skialpinistickým vázáním a stoupacími pásy NEBO pro malé děti standardní sjezdové lyže a boty, sedací horolezecký úvazek, lavinový vyhledávač, sněhová lopata a lavinová sonda, malý batoh s možností upevnění lyží nebo snowboardu, teplé oblečení pro celodenní pohyb venku, blok na psaní a tužku.

Ubytování a stravování:

Hotel Sněžník, nocleh + polopenze (snídaně, večeře).

Přihlášky:

V přihlášce zaslané na jan.pala@horosvaz.cz, tel. 420 603 374 108 uveďte jméno a příjmení dítěte, datum narození, dosavadní znalosti pohybu v zimním horském terénu. U rodičů kromě jména, příjmení a datumu narození také plné kontaktní údaje – adresa, telefonní číslo, email, členství v ČHS. U každého uveďte vybavení, které budete používat, tj. skalp, freeride, snowboard. S přihláškou zašlete zálohu ve výši 700 Kč na osobu na účet Jan Pala, ČSOB Ke Stírce, Praha 8, číslo účtu: 132827966/0300, variabilní symbol – datum narození ve formátu DDMMRRRR a do poznámky pro příjemce uveďte své jméno. Cena ubytování s polopenzí je 450 Kč na den. Cena kurzovného bude upřesněna na základě počtu přihlášených a podpory pro děti a mládež. Maximální výše je 1000 Kč.

Podmínky účasti:

a) Akce je určena dětem a mládeži ve věku 6 až 18 let se zájmem o skialpinismus a jízdu ve volném terénu na lyžích nebo snowboardu. Podmínkou je doprovod alespoň jednoho z rodičs doprovodem jednoho z rodičů

b) Každý se zúčastňuje na vlastní nebezpečí a má pojištění na pohyb v zimním volném terénu.

c) Skialpinistický kemp mládeže se bude konat v případě minimálně 10 ti účastníků

d) Počet účastníků je omezen.

Pořadatel:

Komise tradičního skialpinismu ČHS. Pořadatel si vyhrazuje právo změn v neodkladném případě. Toto rozhodnutí bude přihlášeným včas oznámeno s možností vrácení úhrady na vyžádání v plné výši.

Bližší informace: Jan Pala, jan.pala@horosvaz.cz, tel. 420 603 374 108