Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

Pozvánka na Setkání skialpinistů 2023 na Šeráku v Jeseníkách

Pozvánka na Setkání skialpinistů 2023 na Šeráku v Jeseníkách

Komise tradičního skialpinismu ČHS ve spolupráci se Společností horské medicíny pořádá každoroční Setkání skialpinistů na Chatě Jiřího na Šeráku v Jeseníkách ve dnech 15. – 17. prosince 2023.

 

231216_Setkani_Serak

 

Tradiční Setkání skialpinistů je určeno všem příznivcům pohybu ve sněhem pokrytých horách od České republiky po celý svět. Náplní jsou metodika, lavinová prevence, lavinové nehody a motivační výlety z různých pohoří. Nedílnou součástí jsou i praktické workshopy za účelem zlepšování jednotlivých činností jednotlivce nebo skupiny v zasněžených horách.

 

Workshopy i volný venkovní program bude záviset na aktuálních sněhových podmínkách. Vzhledem k nadmořské výšce a termínu se předpokládá, že by sněhové podmínky mohly být dobré.

 

Od pátku do neděle se při Setkání skialpinistů bude probírat současné vývojové trendy tradičního skialpinismu, dětský skialp #skimokids, novinky v oblasti lavinové prevence a bezpečného pohybu v zimních horách, prezentace a filmy ze skialpinistických, freeridových a splitboardových aktivit, jak za uplynulou zimní sezónu, tak z historie představení málo navštěvovaných a nových oblastí pro zimní aktivity, shrnutí uplynulé i nástin následující zimní sezóny. 

V sobotu 16. prosince 2023 budou připraveny praktické workshopy věnované problematice zimního pohybu v horách (viz jejich přehled v přihlášce), možnost domluvit skialpové výlety v Evropě i mimo ni pro nadcházející zimní sezónu, bohatá tombola výrobců a prodejců vybavení do zimních hor.

 

Program

Pátek 15. 12. – příjezd a příchod, prezentace, ubytování a případně večeře.

Po 20 h. zhodnocení uplynulé zimní sezóny, individuální konzultace a prezentace na poslední chvíli, které by se nevešly do sobotního programu. Následně volná zábava.

 

Sobota 16. 12. – pro zájemce jsou v denních hodinách připraveny různé workshopy – je možné si vybrat dva workshopy (každý cca 2,5 h.). V případě naplněnosti dostanou přednost dříve přihlášení. Uskuteční se workshopy, o které bude mezi účastníky největší zájem. Odpoledne až večer (odhad do 22:00) prezentace a filmy se skialpovou, splitboardovou a freeridovou tématikou. Následně volná zábava.

 

Neděle 17. 12. – po snídani společné či individuální aktivity na blízkých nebo vzdálenějších jesenických kopcích.

 

Dostupnost

Chata Jiřího na Šeráku se nachází kousek pod stejnojmenným vrcholem nad Ramzovským sedlem. Sedlo je dostupné rychlíkem z Olomouce, autobusem, nebo osobním autem po silnici z Hanušovic do Jeseníku. Z Ramzovského sedla je to na chatu 570 výškových metrů, takže ideální na rozdýchání. Lyžařský areál Ramzová bude v případě dobrých sněhových podmínek v provozu, takže je možné první letošní rozlyžování s využitím sedačkových lanovek.

 

Ubytování a stravování

Chata Jiřího na Šeráku nabízí pokoje se sociálním zařízením i bez. Dále jsou k dispozici větší pokoje v podkroví. A pro ty, co nevyžadují spací komfort, je možnost přespání i v pinponkárně.

 

Přihlašovací formulář 


 

Jan Pala, ČHS

Instagram

Instagram Horosvaz