Pozvánka na firnový memoriál v Norsku

06. 05. 2019 | Rubrika: Tradiční skialpinismus

Pozvánka na jubilejní pátý ročník československého firnového memoriálu v Norsku 2019

20180517-norsko-IMG_5789

foto z roku 2018

Komise tradičního skialpinismu ČHS společně s ředitelem memoriálu zvou na pátý ročník československého firnového memoriálu v Norsku ve dnech 29.5. až 2.6.2019. Oblast konání memoriálu bude upřesněna na základě vývoje sněhových podmínek a počasí. Na výběr bude tradiční Jotunheimen, Strynefjell nebo Trollstigen.

Československý firnový memoriál je určen všem zájemcům o skialpinistické, telemarkové a splitboardové aktivity ve Skandinávii. Předpokládá se účast Čechů a Slováku žijících dlouhodobě v Norsku, stejně jako těch, kteří do Norska přijedou nebo přiletí jen kvůli memoriálu. Hlavní náplni memoriálu jsou v denních hodinách ledovcové a neledovcové výlety na různé vrcholy. Večer potom bude každý den následovat společné posezení se zhodnocením uplynulé sezóny a plány na následující sezónu.

Přátelé, vím, že to je za dlouho, nicméně pro ty z Vás, kteří plánují dovolenou a koupi letenek, bude vhodné oznámit termín této velkolepé události co nejdříve. Z letošní konfigurace státních svátků v Norsku vychází pouze jediný termín na konci května - 30.5. (čtvrtek) je volno a 31.5 (pátek) je inneklemte dag. Sraz bude ve středu 29.5. večer v base campu, jehož lokalita bude specifikována na základě sněhových podmínek a předpovědi počasí. Ve hře je tradiční Jotunheimen, Strynefjell nebo Trollstigen.

Budeme se těšit!

Rosťa Haruda, ředitel memoriálu

Martin Kulda Kulíšek, emeritní ředitel memoriálu

Propozice

Kdy: 29.5.-2.6.2019, ve středu 29.5. příjezd ve večerních hodinách, oficiální zahájení

- již tradiční setkání přátel jarního sněhu, tuleních pásů, pálenky a dobré nálady v některém z norských pohoří

- 30. a 31. 5 . 2019 jsou v Norsku volné dny; nájezd účastníků od odpoledne 29. 5. 2019

- memoriál bude slavit jubileum – pátý ročník setkání pod nejvyššími vrcholky Skandinávie

- podle počasí je možnost přesunu do jiného pohoří - toto bude upřesněno těsně před zahájením akce (den nebo dva předem).

- Od čtvrtku do neděle skialp a splitboard podle aktuálních podmínek.

- Po dohodě s organizátory budou po skončení lyžařských nebo snowboardových aktivit různé metodické aktivity – bude upřesněno před začátkem. Zatím navržená témata jsou: lavinová prevence, bezpečný pohyb na ledovci, apod.

Co s sebou

- Nutná výbava a výstroj: skialp nebo splitboard komplet, lavinový set, stan, dobrý spacák, věci na vaření, dobrou náladu

- Doporučená výbava a výstroj: lavinový batoh, čelovka

Adresa akce na FB, s aktuálním info o akci na FB