Expedice SKI 8,167 - update 2.5. -  here we go :)

03. 05. 2009 | Rubrika: Tradiční skialpinismus | Komentáře (0)

Expedice SKI 8,167

21.4.  David s Pavlou dnes rano dosli do C2 (vyskovy tabor 2), ktery nakonec postavili ve vysce 6.700m. Plan je zde 2 noci prespat, nicmene rozhodne pocasi, nebot dole v Marphe (vesnicka na Anapurna treku, jenz slouzi jako vychozi bod do Dhaulagiri BC) zuri bourky.

20.4.  Dnes 20.4. David s Pavlou dorazili opet do C1. Zitra pokracuji do C2 (6800m), kde maji zakopane depo a ktery chteji postavit. Zde pak planuji z duvodu aklimatizace 2 noci prespat a pote se vratit zpet do BC. Pak uz jen budou cekat na dobrou predpoved se 4 dny hezkeho pocasi a hura smer vrchol. Oba jsou zdravi, optimisticky naladeni. Vsechno klape podle planu i nad jeho ramec. Pokud se vse bude i dale darit, behem prvniho kvetnoveho tydne by se meli pokouset o vrchol.

22.4. Mame za sebou prvni noc v C2 - a take prvni bourku. Blesky pod nama i nad nama. Zitra jdeme zpet dolu do BC a pak budeme uz jen cekat na dobre pocasi. :)

24.4. Dnes jsme jiz opet v BC. Dve noci stravene v C2 a sestup zpet do BC zahrnovalo "vse". Dve bourky a probdele noci stravene odhrabavanim snehu, lehkou vyskovou nemoc a ranni uprk do BC spojeny s mym padem do trhliny. Pod snehem totiz nebyly videt fixy a tak jsem uhnul z cesty. Nastesti jsem stacil vcas rozpazit. Jsme ted oba v poradku v BC. Ceka nas dlouhe, minimalne nekolikadenni cekani na vrcholove pocasi. Jinak do BC dorazili Nemci (nemecko-rakouska expedice), jenz maji take v planu slyzovat, a Japonci. Celkem je tu hodne lidi - indicka armadni expedice, dve korejske expedice, polsky TOPR (horska sluzba) a jedna mensi expedice, Japonci a Nemci. Expedice-SKI-8167-09_0_Apr20.mp3

27.4. Konecne mame dobrou predpoved pocasi. Vypada to, ze v patek rano by na vrcholu Dhaulagiri mel byt jen slaby vitr a obecne dobre podminky. Proto jsme se rozhodli zitra vyrazit. Takze plan je nasledujici: utery postup a prespani v C1 (vyskovy tabor c.1), streda C2, ctvrtek postaveni C3 a kolem pulnoci mistniho casu (tzn. cca kolem 20hod stredoevropskeho casu) hura na vrchol. Predpokladany cas dosazeni vrcholu: PATEK kolem 8-9hod rano mistniho casu. Vyrazime v prvnim sledu, tzn. budeme proslapavat stopu, jelikoz na vrcholu letos jeste nikdo nebyl. Uvidime, jak to bude vypadat za C3. Jinak se oba citime v pohode a uz se tesime, ze se prestaneme valet v BC. :) Pokud vse pujde podle planu - coz napr. take znamena, ze stan, co jsme nechali s nekolika "drobnostmi" (jako napr. Davidova perovka a lyze) v C2, nam neuletel - tak bych se v patek odpoledne mohl ozvat. DRZTE NAM PALCE!
PS: Jak jsme jiz informovali, jsou tu 3 Nemci a dokonce jeden Japonec s stejnym planem sjet Dhaula na lyzich. Takze uz si nepripadam jako exot :)
David a Pavla

David Fojtík, zdroj: www.rockpoint.cz2.5. 11am naseho casu Dobra zprava - 1.5. jsem jako prvni clovek letos stanul na Dhaulagiri. Pote jsem ji castecne sjel na lyzich (krome useku 7.300-6.700m, kde byl vodni led a tudiz nesjizdne).
Spatna zprava - pri vystupu zahynul kamarad Mehdi, se kterym jsem sdilel stan pote, co Pavla obratila pred C3. Take mam mirne omrzliny prstu na rukou, vaznejsi na nohou.
PS: Pavla vystup na ceste mezi C2 a C3 obratila a ted je take v poradku dole v BC.

David F. & Pavla P.

"Vrchol je dost zvláštní místo. Po výlezu kuloárem natrefíte na mrtvého Korejce, který je dokonale mumifikovaný a jednou rukou vám ukazuje k vrcholu, který už není daleko."
Celý rozhovor s Davidem najdete zde: EXPEDICE DHAULAGIRI - PRVNÍ ROZHOVOR PO NÁVRATU DAVIDA FOJTÍKA

Další informace:

-Aktualni fota z hory si muzete prohlednout napr. na strankach Polske horske sluzby, ktera se na Dhaulagiri v soucasne dobe take nachazi:

-aktualni interview pro Radio Beat

-Rozhovor s Davidem o expedice na CT4:

-Aktualni update ohledne expedice Davidova spolulezce z MountEverestu Milose Palackeho, jenz se opet pokousi zdolat Everest: skupina je jiz v BC a pozitri vyrazi smer ABC.

-Dalsi info z Dhaulagiri: zda se, ze do BC miri nemecko-rakouska expedice, jejiz 3 clenove maji stejny plan jako David, tzn. pokus o prvosjezd Dhaulagiri na lyzich. Pro nemecky mluvici vice na: www.goclimbamountain.de

| Komentáře(0)