Vyhlášení Českého poháru ve skialpinismu 2016

18. 12. 2015 | Rubrika: RSS - iSport.cz, Závodní skialpinismus

Komise závodního skialpinismu Českého horolezeckého svazu vyhlašuje pro rok 2016 soutěž o Český pohár ve skialpinismu 2016 v těchto kategoriích: muži, veteráni, ženy, junioři, juniorky, kadeti a kadetky. Do každého závodu bude zařazena nezávodní kategorie OPEN. Vítězem poháru se stane jednotlivec, člen ČHS, který v absolutním pořadí získá nejvíce bodů v pěti ze šesti vyhlášených závodů v jednotlivých kategoriích.

Rozpis kategorií, přehled závodů, bodování výsledků a výpočet pohárových umístění najdete na stránce Český pohár ve skialpinismu 2016. Postupně budeme doplňovat propozice, následně pak výsledky. Také vás budeme informovat o případných změnách či zrušených závodech (které snad letos nebudou). Na uvedené stránce najdete také rozpis kategorií, přehled závodů, bodování výsledků a výpočet pohárových umístění.

Vyhlášení celkových výsledků Českého poháru bude provedeno při vyhlašování výsledků posledního závodu ve Špindlerově Mlýně 12. 3. 2016. Prvních šest závodníků v kategorii mužů a první tři závodníci v ostatních kategoriích získají věcné ceny věnované sponzory Českého poháru a komisí závodního skialpinismu při ČHS. Vítěz v každé kategorii obdrží putovní pohár věnovaný komisí závodního skialpinismu. Do bodování závodů Českého poháru bude zařazen pouze člen ČHS, pohár může získat na dobu jednoho roku pouze občan České republiky.

Jan Pochobradský, statistik Českého poháru