Slamník Vertical - 1. kolo ČP ve skialpinismu 2018

05. 02. 2018 | Rubrika: RSS - iSport.cz, Závodní skialpinismus

25542503_915760465240471_3466389958915327859_o

Letos byla série závodů HUDY Českého poháru ve skialpinismu otevřena v sobotu 27.1. závodem typu vertical na Dolní Moravě. Zázemí závodu, občerstvení i následující vyhlášení výsledků zastřešila restaurace U Slona. Poblíž restaurace byl umístěn též start. Pro závodníky byla přichystána trať dlouhá 4,5 km s pozitivním převýšením 600 metrů. Pod startovním obloukem se sešlo celkem 123 skialpinistů, z toho 42 účastníků ČP. Závod zorganizoval domácí oddíl Skialp Dolní Morava.

Na startu nechyběla téměř kompletní česká špička, a tak jsme mohli sledovat zajímavý souboj zejména mezi Tomášem Lichým a Dominikem Sádlem. Do cíle na vrcholu Slamníku dorazil s 9 sekundovým náskokem úřadující mistr České republiky Tomáš Lichý, který zdolal trať v čase 28:47. Na druhém místě proťal pomyslnou cílovou pásku D. Sádlo. Třetí příčku vybojoval již s větším odstupem Michal Štantejsk.

Mezi ženami zvítězila Radka Pospíšilová (43:48), mezi veterány nenašel přemožitele Petr Novák (34:53). Juniorskou kategorii opanoval David Novák, kterému čas 32:50 stačil zároveň na 7. příčku v absolutním pořadí. Mezi kadety se blýskl prvním místem Filip Matějovič (34:43).

Pořadatel letos pro nejrychlejší závodníky připravil finanční ohodnocení v celkové hodnotě 11 000 kč, které bylo rozděleno mezi 5 nejlepších mužů i žen. Jménem organizátorů bych také rád poděkoval všem dobrovolníkům, sponzorům a závodníkům za jejich účast.