Facebook

Český horolezecký svaz

Skialpinistický závod O dřevěného Krakonoše slaví dvacetiny aneb pozvánka na závod

Skialpinistický závod O dřevěného Krakonoše slaví dvacetiny aneb pozvánka na závod
22. 01. 2020 | Rubrika: RSS - iSport.cz, Tradiční skialpinismus

Poslední lednový víkend, v sobotu 25. ledna 2020, to bude již 20 let,

co se každoročně v Rokytnici nad Jizerou koná oblíbený skialpinistický závod O dřevěného Krakonoše. Skialpinismus je v posledních letech na českých horách stále populárnějším sportem, a to nejen rekreačně,

ale i závodně. Rokytnice nad Jizerou je tradičním místem pořádání skialpinistických závodů a závod O dřevěného Krakonoše patří mezi skialpinisty k těm nejvíce oblíbeným.

 

DSC09065

Horolezecký oddíl TJ Spartak Alpin club Rokytnice nad Jizerou pořádá tento závod již od roku 2001, kdy se konal nultý ročník. Po 20 letech se závod stal již neodmyslitelnou součástí Českého poháru ve skialpinismu, který pořádá Český horolezecký svaz. Na svazích Lysé hory ve skiareálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou je připraveno celkem 5 závodních tras, které jsou odstupňovány podle náročnosti.

Nejdelší a nejnáročnější trať je dlouhá 14 km, s celkovým převýšením 1150 m. Nejkratší trať, určená pro širokou veřejnost, je dlouhá necelých 6 km a na závodníky čeká převýšení 430 m. Celkem bude připraveno 14 kategorií rozdělených podle náročnosti, 8 kategorií na úrovni „Elite“ pro závodníky soutěžící letos v rámci Hudy – Direct Alpine Českého poháru ve skialpinismu 2020 a 6 kategorií na úrovni „Hobby“ pro všechny ostatní.

 

„Legendární skialpinistický závod“, jak zní podtitul závodu O dřevěného Krakonoše, odstartuje v sobotu 25. ledna 2020 v 11.30 u dolní stanice lanové dráhy na Lysou horu. Cílovou bránu závodníci protnou v místech, kde sjezdovka vede nad garážemi pro rolby Skiareálu Rokytnice n. Jiz. V těchto podzemních garážích bude umístěno zázemí závodu, kde bude probíhat vše podstatné.

 

2019-O_Dreveneho_krakonose_D-2

Partneři závodu:

Český horolezecký svaz, Město Rokytnice n. Jiz., Skiareál Rokytnice n. Jiz., Decathlon Liberec, Singing Rock, Scott, Moutain Base, Nalehko, Volkafe, Direct Alpine, Hudy, Sensor, Chimpanzee, Totaloutdoor, X – iont, STPA, Outdoor Distribution s.r.o., Warmpeace, Radioking s.r.o., RV Club, Penzion BONA.

 

Pokud máte jakýkoli dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

Těšíme se na vás,

 

Jan Doubek                                           Bronislav Patočka                          předseda Alpin club

Rokytnice nad Jizerou                                                                       
tel.  +420 606 157 932                            tel.  +420 604 423 068                    e-mail:  alpin.club@seznam.cz               e-mail: patocka@rokytnice.com      
                                                                   

 Zde naleznete podrobnější informace o závodu:

 www.krakonos.cz , Facebook – O dřevěného Krakonoše

                                                        

2019-O_Dreveneho_krakonose-4

 

 

sekretariát ČHS, Ivana Palasová