Skialpinistická reprezentace míří na ME do Flaine/Chamonix

Česká reprezentace ve skialpinismu je na cestě do francouzského střediska Flaine, kde se v příštím týdnu koná skialpinistické Mistrovství Evropy. Bude se závodit ve všech disciplínách, které jsou i součástí Světových pohárů.

repre SKIALP

V pondělí 8. ledna zahajuje Mistrovství Evropy závod v disciplíně individual, ve středu je na programu olympijská disciplína – tedy sprint a ve čtvrtek čeká závodníky vertical. Na pátek 12. ledna je naplánovaný přesun do Chamonix, kde se uskuteční závěrečné týmové štafety.

Velké naděje na skvělý výsledek už tradičně vkládáme do Marcely Vašínové: „Flaine je nádherné středisko, ve kterém je úžasná divácká atmosféra. Letos zde panují dobré sněhové podmínky a předpověď vypadá slibně i na příští týden. Na závod se moc těším, i když vstupuji trochu do neznáma. Letos zatím nemám na skialpech porovnání se světovou špičkou, takže nevím, jaký výsledek můžu očekávat. Panují u mě trochu obavy z vyšší nadmořské výšky, ale věřím, že jsem připravena dobře“.

S podobnými pocity odjíždějí do Francie i naši závodníci z mládežnických kategorií. Jak jsme viděli na přípravném kempu, forma vypadá slibně, a tak se určitě můžeme těšit na pěkné výkony. Michal Strejc s Ondrou Nenadálem strávili delší tréninkový kemp v Italském Livignu, ostatní závodníci se připravovali především v domácích podmínkách.

Filip Matějovič na podzim bohužel bojoval s nemocí, ale dobré sněhové podmínky v prosinci mu umožnily kvalitní trénink na Šumavě. Velmi dobrou formu na podzim ukázali Marek Foltýn s Ondrou Součkem. Marek se zaměřuje hlavně na závod v individualu, Ondra Souček by pak měl, jako skvěle technicky vybavený závodník, mířit vysoko ve sprintu.

Na ME bude mít ve světové konkurenci premiéru elitní dálkový běžec Fabián Štoček, který svou formu směřuje hlavně na závod ve verticalu.

Prosincovou přípravu výstižně shrnula velká juniorská naděje, Eva Matějovičová: „Příprava probíhala skvěle, bohužel se nám pak velmi zhoršily domácí sněhové podmínky ke konci roku. Letošní Mistrovství Evropy je velmi brzy, a zároveň je to pro nás první mezinárodní závod v této sezoně. Konkurence v juniorkách je veliká a tak si chci závod hlavně užít a sbírat zkušenosti do dalších závodů“.

Partnerem české reprezentace ve skialpinismu je Hannah outdoor od Rockpoint!

skialp 24_loga partneři

J. Fabián, skialp