Skialp sprint Bílá 2016 – 1. závod ČP ve skialpinismu

12. 01. 2016 | Rubrika: RSS - iSport.cz, Závodní skialpinismus

V sobotu 9. ledna se uskutečnil 2. ročník mezinárodních skialpinistických závodů ve sprintu – SKIALP SPRINT BÍLÁ 2016.  V letošním roce byl závod premiérově zařazen jako 1. kolo českého poháru, 1. kolo slovenského poháru a také jako 1.kolo středoevropského poháru.

Celkem se závodu zúčastnilo 61 závodníků z České republiky, Slovenské republiky, Polské republiky a Španělska. Pořadatelé postrádali pouze silnější zastoupení českých závodníků. Muži, ženy, junioři a kadeti startovali v samostatných kategoriích. Juniorky, kadetky a ženy open byly sloučeny  do jedné kategorie. Ke sloučení došlo i v případě  kategorií veteráni a muži open. Vyhlášení všechy kategorií, ale proběhlo samostatně.

Další zajímavé informace včetně výsledků, popisu trasy a dojmů soutěžících o závodě si můžete přečíst v článku pořadatele.

Výsledky v jednotlivých kategoriích naleznete i na našem webu v sekci Český pohár ve skialpinismu 2016.

Ze závodu byl pořízen krátký záznam, který můžete vidět na ČT Sport v archivu pořadu Sport v regionech