Pozvánka na Mezinárodní skialpinistický kemp mládeže 12 - 20 let

Zveme všechny zájemce k účasti na 8. Mezinárodním skialpinistickém kempu mládeže ve věku 12 až 20 let v rakouském Lienzi, který pořádá Mezinárodní federace skialpinismu ISMF ve spolupráci s DAV a Askimo.

Tréninkový kemp se uskuteční 4. - 7. 12. 2014 a je určený jak pro ty, kteří už mají se skialpinistickými závody zkušenosti, tak i pro nováčky, kteří umějí lyžovat a chtějí si skialp vyzkoušet poprvé.

Účastníci se za doprovodu horských vůdců a instruktorů budou učit základům skialpinismu (technika stoupání i sjezdu, bezpečný pohyb mimo sjezdovky), bezpečnosti (včetně praktického nácviku práce s lavinovými vyhledávači a pomůckami pro záchranu z laviny), podniknou spolu s vůdci lehké túry a zúčastní se jako diváci i probíhajících závodů ISMF.

Jako ambassador bude přítomná španělská závodnice a špičková sportovkyně Mireia Miro, která povede sobotní túru i večerní přednášku o tréninku.

Pořádající federace navíc zajistily i půjčovnu vybavení, takže pro nováčky je možné po předchozí domluvě rezervovat skialpinistickou výstroj a výzbroj, a to bezplatně. Seznam potřebného vybavení je v pozvánce níže.

Komunikace bude probíhat především v němčině a angličtině.

Ubytování je zajištěné v hotelu s plnou penzí (3 noci včetně jídla) - příspěvek účastníků činí 30 EUR na osobu (mládež), popř. 90 EUR (dospělý doprovod). Účastníci neplatí žádné kurzovné. Cestovní náklady, nápoje a případné další náklady jdou za jednotlivými účastníky.

Podmínkou účasti je členství v ČHS, v případě dívek ve věku do 18 let je nutný doprovod alespoň jedné maminky. Účastníci musí umět lyžovat, zkušenosti se skialpinismem nejsou podmínkou.

V případě zájmu o účast na této akci zašlete na adresu radana.plevkova@horosvaz.cz e-mail, který bude obsahovat:

• jméno, příjmení a datum narození účastníka (popř. doprovodu, pokud se chce zúčastnit)
  • písemný souhlas rodiče/ů s účastí na kempu
  • požadavky na zapůjčení vybavení (pokud nemáte vlastní)
  • Dále je potřeba dodat:
    • potvrzení o cestovním pojištění (které kryje skialpinismus, např. naše pojištění UNIQA)
    • osvědčení o zdravotní způsobilosti (které vydá praktický lékař a bude obsahovat základní údaje o účastníkovi a vyjádření, zda je schopen fyzické a psychické zátěže spojené se sportem)

Uzávěrka přihlášek je 24.10.2014, po vyhodnocení budou zájemci vyrozuměni. Celková kapacita tábora je do 50 účastníků, takže konečné počty pro jednotlivé země budou upřesněny na základě zájmu a nemůžeme je nyní garantovat.

Veškeré informace obsahuje Pozvánka na skialpinistický kemp mládeže - Lienz - 2014. Přihlašování pouze přes ČHS, který s účastníky vysílá jeden dospělý doprovod. Účast rodičů vítána.

Radana Plevková, sekretariát