Po nominačních závodech na Stubai známe sestavu skialpinistické reprezentace

Na rakouském ledovci Stubai proběhly nominační závody do české reprezentace ve skialpinismu, následované reprezentačním soustředěním.
Stubai 11/23
V polovině listopadu se na ledovci Stubai sešli skialpinisté se zájmem o zařazení do reprezentačního družstva. Vzhledem k tomu, že závodní základna je v Česku poměrně omezená, není finální sestava reprezentačních družstev žádným překvapením.

V rámci nominačních závodů se nejprve konal závod ve sprintu, kdy se podařilo připravit trať s parametry světového poháru. O den později následoval závod ve vertikalu. Následné soustředění již sestavené reprezentace bylo zaměřené hlavně na vytrvalostní trénink. Podmínky na ledovci pustily účastníky i do volného terénu, a tak nechyběl ani trénink techniky, nebo práce s lavinovým vyhledávačem.
"Nezbytnou součástí tréninku závodního skialpinisty je v dnešní době i trénink práce v depu. Ve sprintu, kde hraje každá vteřina roli, je důležité mít tyto dovednosti zažité. Jedná se především o sundání lyží s následným upnutím na batoh, opětovné nasazení lyží a poté rychlé sundání stoupacích pásů. Ve skupině je potom tento trénink efektivní, neboť se závodníci mezi sebou motivují a můžou se podělit i o různé vychytávky, jak konkrétní věci zlepšit. I toto jsme se proto do tréninku reprezentantů snažili zařadit" dodává předseda komise závodního skialpinismu Pavel Jirsa.

Sestava reprezentačních družstev:
TÝM A
Marcela Vašínová (senior)
Eva Matějovičová (U20)
Michal Strejc (U23)
Marek Foltýn (U18)
Ondřej Souček (U18)

TÝM B
Pavel Skalický (senior)
Fabián Štoček (senior)
Filip Matějovič (U23)
Ondřej Nenadál (U20)

Nyní čeká českou reprezentaci důležité přípravné období před vrcholem sezóny, který je nezvykle brzo - již 8. 1. 2024 na ME v Chamonix, které pro ně bude zároveň prvním závodem.

Partner české reprezentace ve skialpinismu
hannah

M. Košatková