Petr Novák vítězem závodů ve skialpinismu na Kamčatce 2016

25. 04. 2016 | Rubrika: Závodní skialpinismus

V pátek 22. dubna a v sobotu 23. dubna proběhly v Rusku na Kamčatce závody ISMF ve skialpinismu. V pátek se v lyžařském středisku Moroznaja sopka konal závod vertikál na trati s celkovým převýšením 540 výškových metrů. V sobotu se na sopce Avačinskaja uskutečnil závod jednotlivců.

Českou republiku reprezentoval Petr Novák z Vysokého Mýta a v kategorii veteránů se stal vítězem obou závodů.

Sám Petr Novák uvedl: „Na Kamčatku jsem jel kvůli skialpu na aktivních a vyhaslých sopkách. Kolega Jan Pala se mě ale asi před měsícem zeptal, zda bych nechtěl den svého příletu přehodnotit, neboť dva dny před příletem do Elizova jsou pořádány dva skialpinistické závody – vertikal a individual. Po delším rozmýšlení a prohlédnutí propozic obou závodů jsem změnil let a díky podpoře Komise závodního skialpinismu ČHS jsem odletěl reprezentovat Českou republiku o tři dny dříve než jsem plánoval.“

.

Foto: Redakce Tulenípásy.cz

Kateřina Zelenková, sekretariát

Další informace včetně fotografií najdete také na webu Tulenípásy.cz zde a zde.