MS ve skialpinismu v italském Transcavallo

03. 03. 2017 | Rubrika: RSS - iSport.cz, Závodní skialpinismus

Na mistrovství světa v Itálii vyrazila za české barvy tříčlenná výprava Tomáš Lichý (kategorie muži), David Novák (kadeti) a Petr Novák coby kouč. Mistrovství začínalo 23. 2. v Tambre-Alpago, druhá polovina se pak odehrávala v Piancavallo-Aviano až do 2. 3.

Výsledky všech závodů ZDE.

luxusní sněhové podmínky

Začátek nevypadal ze zpráv s místa konání úplně růžově..."Cesta proběhla suprově. Horší byl příjezd v 15 stupních a po sněhu ani památky. Večer příjezd na agroturistické ubytovaní byl velmi zajímavý. Nikoho jsme nemohli najit až u krav, jelikož zrovna dojili. Máme společné místnosti s majiteli domu ale spaní máme svoje. Je to asi 12 km od Tambre. Ráno jsme se jeli podívat na trasu. Změnili místo startu a jezdíme autem a potom půl hodiny pěšky. Odtud se dá jít na lyžich ale je to fakt drsný. Sjezd je plný kamení, některý úsek je nesjízdný a bude se běhat na botách. Zítra je první závod individual... Sjezdy budou opravdu o život."

MS_zacatek

První závod, kde se se objevil závodník s CZE na dresu byl individuální závod mužů, s převýšením 1682m, Tomáš Lichý skončil v kategorii espoir 12.

O den později startoval v juniorech David Novák, který dojel na 17. místě

Davida čekal další závod v posledním únorovém dni, na kdy byly na programu sprinty. Odměnou za snahu mu bylo umístění na hezkém osmém místě.

PcavalloChamps Vertical race area aerial

Poslední závod kluky čekal 1. 3. - a to vertical. Report z místa: "Po včerejší vodní sprše se dnes počasí umoudřilo. Trochu zmatek u organizátorů a posun startu o půl hodiny nebyl zcela zdařilý, ale podmínky byly pro všechny stejné. Všichni museli mít kompletní skialpovou výbavu, jelikož na vrškách napadnul mokrý sníh a organizátoři nechtěli nic podcenit. Není se na co vymlouvat. Klukům to dneska nešlo. Cítili se velmi dobře a chtěli předvést parádní výkon. Trať byla luxusní, ale docela náročná. Nakonec Tomáš 16. místo v espoir a David 17. místo v juniorech."

Klára Černá, report ze závodů: Petr Novák