MČR ve Špindlerově Mlýně 12.3.

17. 03. 2022 | Rubrika: Závodní a tradiční Skialpinismus

Po tříleté přestávce způsobené Covidovou pandemií se uskutečnil druhou březnovou sobotu 31. ročník Memoriálu Jana Zapletala ve skialpinismu, který se také konal jako 17. Mistrovství České republiky ve skialpinismu pro rok 2022 a Akademické mistrovství České republiky ve skialpinismu pro rok 2022. Závod ve Špindlerově Mlýně byl posledním, 5. závodem HUDY Českého poháru. Proto se také vyhlašovaly výsledky celkového umístění závodníků v HUDY Českém poháru.

skialp závody 12.3.2022 - Špindl (6)

Start a cíl závodu byl umístěn nad sportovní halou VZ Bedřichov, kde také bylo zajištěno zázemí pro závodníky. Délka trasy byla odstupňována jedním až čtyřmi okruhy, dle jednotlivých kategorií, kterých bylo v letošním roce jedenáct. Kromě závodních kategorií kadetů, kadetek, juniorů, mužů, žen, veteránů a veteránek se na start postavili závodníci v kategoriích příchozích - open.

Novinkou pro letošní ročník bylo rozšíření v kategorii open o novou kategorii „hledáme mladé skialpinistické naděje“ ve které mohla závodit i mladší mládež než jsou oficiální vyhlášené kategorie kadetů od 16 let. Celkový počet startujících se na startu ustálil na čísle 83 a cílovou páskou prošlo 80 závodníků.

skialp závody 12.3.2022 - Špindl (24)

Závodní okruhy byly situovány v oblasti jižní strany Medvědína se startem v nadmořské výšce 800 m.n.m. a nejvyšším bodem na Medvědíně 1235 m.n.m. Mladé naděje absolvovaly jeden okruh 4,8 kilometrů dlouhý s převýšením 420 metrů stejně tak, jako kadeti, kadetky, muži open a ženy open. Dva okruhy čekaly na ženy a veteránky. Tři okruhy museli zdolat junioři. Čtyři okruhy pro muže a veterány představovaly celkovou délku 19 kilometrů s převýšením 1650 metrů.

V průběhu prvního kola si v hlavní kategorii mužů vybudoval drobný náskok Jakub Fabián, který postupně s každým dalším kolem navyšoval před oddílovým kolegou Pavlem Ondráškem a třetím Radoslavem Grohem. V ženách si nejlépe s nástrahami trati poradila Tereza Rudolfová před Karolínou Grohovou a Marií Zelenou. Na start se postavilo také 7 závodníků v kategorii mladých nadějí a všech 7 dojelo zdárně do cíle.

skialp závody 12.3.2022 - Špindl (55)  skialp závody 12.3.2022 - Špindl (49)

skialp závody MČR_ skialp závody MČR

Konečné výsledky seriálu HUDY Český pohár ve skialpinismu 2022 naleznete na webu zde