Facebook

Český horolezecký svaz

Marcela Vašínová stříbrná na SP ve Flaine!

Marcela Vašínová stříbrná na SP ve Flaine!

Česká reprezentace ve skialpinismu vyjela na poslední závod mezinárodní sezóny 2021/2022, kterým byl Světový pohár ve francouzském Flaine. A dařilo se! Fenomenální úspěch přiváží  Marcela Vašínová, která si dojela pro stříbrné místo v disciplíně vertikál!

Stříbrná Marcela Vašínová

Foto: Martina Valmassoi

 

Ve středečním individuálním závodu se Marcela Vašínová medailovým pozicím přiblížila také velmi blízko, ale nakonec zůstala s minimální ztrátou "až" na 7. příčce. Tereza Rudolfová obsadila 26. místo a v kategorii U20 ve světové konkurenci doběhl Michal Strejc na 18. místě. Další český juniorský reprezentant Filip Matějovič se uzdravuje po prodělání Covid-19.

Čtvrtek 7. 4. se jednoznačně zapsal do historie českého závodního skialpinismu dalším úspěchem Marcely Vašínové, která tentokrát vybojovala hned druhé nejvyšší medailové umístění, a to v disciplíně vertikál! Počasí ukázalo svou druhou tvář a tak byla trať pro sněžení a silný vítr dopředu upravena. Závodníci nastoupali na necelých 2,5 kilometrech přes 510 výškových metrů. Hned od startu se sjezdovka zvedla velmi strmě nahoru a prověřila síly všech zúčastněných. Přestože závěrečná pasáž nabídla i o něco menší sklon, trať byla i přes svou kratší délku velmi náročná. Popisuje další česká reprezentantka Tereza Rudolfová. Marcela Vašínová nestačila pouze na Francouzsku Axell Gachet-Mollaret, která byla v letošní sezóně neporazitelná. GRATULUJEME A DĚKUJEME! 

Stříbrná Marcela VašínováStříbrná Marcela Vašínová

 

Výsledky 

Individual 

Muži : 1. Remi Bonet (SUI), 2.William bon Mardion (FRA), 3: Davide Magnini (ITA)

U20 muži: 1.Thomas Bussard (SUI), 2. Anselme Damevin (FRA), 3. Robin Bussard (SUI), 18. Michal Strejc

Ženy : 1. Axelle Gachet-Mollaret (FRA), 2. Giulia Murada (ITA), 3. Alba de Silvestro (ITA), 7. Marcela Vašínová, 21. Tereza Rudolfová

 

Vertikal

Muži: 1. Remi Bonet (SUI), 2.Frederico Nicolini (ITA), 3. Thibault Anselmet (FRA)

U20 muži : 1.Thomas Bussard (SUI), 2. Anselme Damevin (FRA), 3. Robin Bussard (SUI), 15. Michal Strejc

Ženy : 1. Axelle Gachet-Mollaret (FRA), 2. Marcela Vašínová (CZE) 3. Emily Harrop (FRA), 19. Tereza Rudolfová

 

 


M. Košatková, ČHS