ISMF světový pohár ve skialpinismu Ponte di Legno

Úvodní závod sezony 2021/2022 Světového poháru ve skialpinismu hostilo ve dnech 16.- 19. 12. 2021 italské Ponte di Legno. Závodilo se ve třech disciplínách- sprint, vetrikál a individuální závod.

Filip na SP Ponte di Legno

Na tento závodní víkend se sjela celá světová špička napříč všemi kategoriemi. Českou republiku reprezentoval pouze závodník kategorie U20 - Filip Matějovič. Michal Strejc byl zdravotně indisponován a prvního SP se zúčastnit nemohl.

Ve čtvrtek 16. 12. byl na programu sprint na velmi obtížné trati, závodníci museli absolvovat výstup strmou sjezdovkou, desítky vysokých schodů a obří slalom se závěrečným skokem. To vše zvládl český reprezentant za přibližně 3 min a 30 sec, probojoval se do čtvrtfinále a celkově se umístil na 24.místě.
Filip v disciplíně Sprint
Vertikál byl naplánován na pátek 17. 12. 2021.  I zde se závodilo na mimořádně náročné trati. Prudký svah vyžadoval hrubou sílu a cíl byl umístěn přibližně ve 2000 metrech nad mořem. Vertikál dlouhý 2,5 km a necelých 700 výškových metrů Filip Matějovič dokončil na 25. místě ve světové konkurenci.

Sobota sloužila závodníkům k odpočinku a možnosti seznámení se s tratí individuálního závodu tohoto víkendu.

V nedělním individuálním závodě, kde se pohybovali závodníci až k hranici 3000 m n. m., skončil Filip na 26. místě. V kategorii U20 dominovali sourozenci Bussardovi z Rakouska.

Filip na SP Ponte di Legno

Následující plánované starty našich reprezentantů proběhnou v rámci závodů Českého poháru v lednu v Ramsové a Rokytnici nad Jizerou.

K. Grohová, ČHS - trenérka skialpinistické reprezentace
foto: ISMF