ISMF světový pohár ve skialpinismu Ponte di Legno

22. 12. 2020 | Rubrika: Závodní skialpinismus

Premiérový start závodů světového poháru ve skialpinismu hostilo ve dnech 19. - 20. 12. 2020 italské Ponte di Legno. Závodilo se ve dvou dnech v disciplínách sprint a vetrikal. Na tento závodní víkend se sjela celá světová špička napříč všemi kategoriemi. Českou republiku reprezentovali dva juniorští závodníci - Filip Matějovič a Michal Strejc.

V sobotu 19. 12. byl na programu sprint na velmi obtížné trati, závodníci museli absolvovat výstup strmou sjezdovkou, desítky vysokých schodů a skikros se závěrečným skokem. Trať byla dlouhá 600 m s převýšením 80 m. Filip Matějovič skončil na 25. místě a Michal Strejc se umístil na svém premiérovém sprintu na 28. místě.

Vertikal byl naplánován na neděli 20. 12. 2020.  Závodilo se na mimořádně náročné trati, prudký svah vyžadoval hrubou sílu a cíl byl umístěn přibližně ve 2000 metrech nad mořem. Vzhledem k velmi komplikované současné situaci (sněhové podmínky v ČR a současná pandemická omezení), které ovlivnily přípravu českých závodníků dokončil vertikal dlouhý 2,5 km a 650 výškových metrů Michal Strejc na 29. místě a Filip Matějovič na 31. místě ve světové konkurenci.

Následující plánované starty našich reprezentantů proběhnou v rámci závodů českého poháru. Příští porovnání se světovou špičkou proběhne třetí únorový víkend v disciplínách sprint a individuál v závodě Marmotta Trophy 2021 v italském Martell.

Karolína Grohová, komise závodního skialpinismu