Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

EYOF 2023 - Medaile jsou rozdány – je dobojováno

EYOF 2023 - Medaile jsou rozdány – je dobojováno

V posledním skialpinistickém závodě Evropského olympijského festivalu mládeže v italském Forni di Sopra jsme opět vystrčili růžky a ukázali, že český skialpinismus má do budoucna kvalitní příslib pro seniorské kategorie.

IMG-20230122-WA0036

Poslední disciplínou, ve které skialpinisté na EYOF poměřili své síly, byla disciplína Individual. Na náročné trati, která obsahovala všechny prvky standardních světových pohárů, se Eva Matějovičová umístila na úžasném 7. místě, Marek Foltýn na 13. příčce a Ondřej souček na 26. příčce. Závodníci museli zdolat dvě kola s celkovým převýšením 740 m pro dívky a o sto metrů více pro chlapce. Trať obsahovala jak prudké výstupy po sjezdovce, tak řádnou porci "cikcáků", nechyběl úsek na botách a náročné sjezdy mimo i na sjezdovce.  Gratulujeme našim závodníků a věříme, že nasbírané zkušenosti prodají v dalších tuzemských i mezinárodních závodech.

 

 

Závěrem dodáváme, že to byla krásná jízda, za kterou děkujeme našim mladým závodníkům a týmu ČOV. Závodili jsme mezi těmi nejlepšími na světě, a to s minimálními zkušenostmi Evči, Ondry a Máry. Do Čech vezeme bronzovou medaili, spoustu dalších krásných umístění, skvělou partu a dobrou náladu. Všem patří velká pochvala a dík.

 

Za realizační tým Martin Matějovič a Mirek Duch.

 

 

 


M. Petrová, ČHS