Eva Matějovičová na MS v BOÍ TAÜLL STŘÍBRNÁ!

Česká reprezentace zahájila světový šampionát ve skialpinismu historickým úspěchem v olympijské disciplíně Sprint! O stříbrnou medaili v kategorii U18 se ve španělském Boí Taüll postarala Eva Matějovičová!

230228_Eva_M_Stříbrná

Španělský Boí Taüll je ve dnech 27. 2. až 5. 3. 2023 dějištěm mistrovství světa ve skialpinismu. V pyrenejských třítisícovkách se o nejcennější světové kovy uchází téměř 300 sportovců reprezentujících 27 zemí a 4 kontinenty. První závodní den byl na pořadu olympijský sprint.

Fantastickým výkonem v závěrečném finále vybojovala Eva Matějovičová historicky první stříbro pro český závodní skialpinismus. Druhá žena české výpravy, Marcela Vašínová, zůstala pár vteřin před branami postupu z kvalifikace. Ve startovním poli se neztratili ani naši junioři. Filip Matějovič se mezi muži blýsknul 18. a Michal Strejc 25. místem. Marek Foltýn v kategorii U18 obsadil 26. místo.

Eva na sebe upozornila už na lednovém Evropském olympijském festivalu mládeže, kde na svém vůbec prvním závodu ve sprintu získala bronz!

GRATULUJEME!

PROGRAM MS VE SKIALPINISMU:

28. 2. - Sprint Race
1. 3. - Vertical Race