Další kolo SP ve skialpinismu v Les Diablerets

05. 03. 2014 | Rubrika: RSS - iSport.cz, Závodní skialpinismus

Ve švýcarském středisku Les Diablerets se ve dnech 1. - 2. března 2014 konalo již 4. kolo světového poháru v závodním skialpinismu, pořádané pod hlavičkou Mezinárodní skialpinistické federace (ISMF). Pro juniory se jednalo o poslední závod letošního seriálu závodů, seniory čeká ještě jeden závod v polovině dubna v Norsku.

Českou republiku ve Švýcarsku reprezentoval junior Dominik Sádlo a v kategorii seniorů startoval Michal Štantejský. První den se jel individuální závod, ve kterém Dominik Sádlo obsadil vynikající 6. místo mezi juniory, a Michal Štantejský skončil mezi seniory na 35. místě.

Ve vertikalu, který byl na programu druhý den, vybojoval Dominik další 6. místo, a Michal obsadil 32. pozici.

V závěru závodu byly vyhlášeny celkové výsledky letošního SP v kategorii juniorů. Dominik Sádlo obsadil v celkovém hodnocení SP juniorů 2014 vynikající 4. místo. Gratulujeme.

Podrobný popis závodu doplněný fotografiemi si můžete přečíst v této zprávě, kterou přípravil Miroslav Duch.

B. Valentová, tajemnice