Český pohár Scarpa skialp night - Říčky v Orlických horách

18. 02. 2020 | Rubrika: RSS - iSport.cz, Závodní skialpinismus

Akce, která si již také našla své místo v termínovce našeho Ski centra - Scarpa skialp night. - 4. ročník Scarpa Skialpnight je již minulostí.

Večerní skialpový závod se uskutečnil i tento rok jako jeden ze závodů HUDY – Direct Alpine Český pohár ve skialpinismu 2020.

I letos na vrchu Zakletém zápolila stovka skialpinistů v celkem dvanácti kategoriích.

Nejlítější boj zuřil v kategorii elite - mužů, kde o vítězství bojovali Dominik Sádlo a Jakub Fabián. Všech pět závodních okruhů absolvovali bok po boku ale na cílové pásce byl nakonec o pár vteřin rychlejší Kuba Fabián závodící za Ski Alp Dolní Morava, který trať zvládl v čase 1h12:53.

Mezi elitními ženami byla nejrychlejší Julie Rampírová taktéž závodící za Ski Alp Dolní Morava která zvítězila o více než 12 minut před druhou Eliškou Vondráčkovou a třetí Adélou Romaniakovou.

V kategorii veteránů zvítězil Miroslav Duch z HS Jestřebí hory, druhé místo obsadil Jan Pochobradský ze Skialpin klubu HS Orlické hory a na třetím místě závod dokončil Vratislav Drtina z SAC Špindlerův Mlýn.

Nejrychlejší veteránkou byla Anna Straková z Czech skyrunning teamu před druhou Kateřinou Trdlovou závodící za Sir Joseph a třetí místo obsadila Radka Doskočilová ze Ski Alp Dolní Morava.

Nejpočetnější kategorii Hobby - mužů ovládl Véna Hornych z KUB kolo a mezi ženami zvítězila Jana Adámková z Jestřebích hor.

Letošní ročník nebyl vyjímkou a tak se závodilo i v kategorii Freetour, která má trochu volnější pravidla a je možné vyrazit i na spitboardu nebo na telemarkových lyžích. Vítězi těchto kategorií byli domácí Lenka Moravcová a Jakub Čermák.

Podrobné výsledky najdete na stránkách Ski centra Říčky.