Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

2. závod ČP ve skialpinismu 2017

27. 01. 2017 | Rubrika: RSS - iSport.cz, Závodní skialpinismus

Na Dolní Moravě v sobotu 21. ledna proběhl v pořadí 2. závod Českého poháru ve skialpinismu, kterého se zúčastnilo celkem 44 českých závodníků a jeden účastník z Polska. Soutěžilo se v kategoriích ELITE a HOBBY.

20170121_Skialp_Deem02
Trať závodu Montura Skialp Race Dolní Morava vedla v terénech přilehlých k lyžařskému areálu Sněžník, ale s menšími změnami oproti loňsku. Byla rychlejší, nebylo bruslení a běh na botách a přidal se krátký sjezd volným terénem v lesním porostu. Celková délka okruhu byla 6,9 km s převýšením 600 m. Počet kol byl jedno až tři podle kategorie závodníků.

Mezi muži zvítězil Tomáš Lichý, mezi juniory David Novák, mezi veterány Petr Novák. V kategorii kadetů zvítězil Matyáš Urban z místního skialpového oddílu. V kategorii žen zvítězila Johana Macková, v juniorské kategorii Barbora Hejtmánková. V Open kategoriích zvítězili Tomáš Fabián a Jitka Kramolišová.

výsledky

20170121_Skialp_Deem40

Děkujeme všem pořadatelům, sponzorům a lidem co se na přípravě závodu podíleli, a v příštím roce věříme v početnější účast závodníků.