Nominace na EYOF ve skialpinismu v Krkonoších 30.12.2022

02. 01. 2023 | Rubrika: Tradiční skialpinismus

I přes velmi nepříznivé sněhové podmínky se 30. prosince 2022 uskutečnil na Medvědíně v Krkonoších nominační závod ve skialpinismu na Evropský olympijský festival mládeže EYOF, který proběhne 20.-29. ledna 2023 v italském Forni di Sopra.

221231_Nominační závod_na EYOF_Foltýn M.   221231_Nominační závod_na EYOF_II

Na černé mědvědínské sjezdovce se mladí závodníci utkali ve dvou disciplínách, ve Sprintu a ve Vertikálu s 500-set metrovým převýšením. Pořadatelům se podařilo připravit poprvé na území ČR skialpinistickou sprintérskou trať s parametry ISMF. Nejrychleji ji zvládl Ondřej Souček před Markem Foltýnem a Ondřejem Nenadále. Ve Vertikálu vrcholu Medvědínu jako první dosáhl Marek Foltýn v čase 24:37 a to s náskokem, Ondrové Nenadál se Součkem zaostali o 36 sec a dorazili do cíle po velkém boji ve stejném čase.

Sestřih z nominačního závodu:

Českou republiku budou na EYOF v Itálii reprezentovat Marek Foltýn, Ondřej Souček a Eva Matějovičová, a to v disciplínách sprint, mix relay sprint a individuální závod.

Bude to poprvé v historii, kdy ČR bude mít na Evropském olympijském festivalu mládeže své reprezentanty ve skialpinismu. EYOF se mohou zúčastnit mladí skialpinisté z evropských zemí, které nominuje jejich národní olympijský výbor (NOC),

221231_Nominační závod_na EYOF_III

Děkujeme skiareálu Špindlerův Mlýn, Miroslavu Duchovi, Josefu Provazníkovi a Radoslavu Grohovi za obětavou přípravu trati a organizaci závodu.

Sekretariát ČHS