Eva Matějovičová ve Val Louron stříbrná!

Eva Matějovičová vybojovala stříbro ve složitém sprintu na závěr Světového poháru mládeže ISMF ve Francii!

O druhém a třetím místě musel nakonec rozhodnout fotofiniš. Ten přisoudil stříbrnou medaili Evě Matějovičové, která o centimetry porazila Erolu Rocias Sacrest ze Španělska. Z vítězství se radovala její krajanka Laia Sellés Sánchezová. Po nedokončení závodu Vertical kvůli problémům s achillovou šlachou vyhrála nejkratší disciplínu s velkým náskokem.

Eva Stříbrná

Olympijská disciplína-Sprint zakončila Světový pohár mládeže ISMF 2022/23 ve francouzském Val Louron. Povětrnostní podmínky udělaly pro nejmladší skialpinisty náročný den. Více než 120 sportovců v kategoriích U20, U18 a U16 se v závodě – sprint muselo poprat s deštěm, mlhou a sníženou viditelností, což se ukázalo jako těžké pro všechny závodníky.