Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

Eva Matějovičová vybojovala bronz na EYOF

Eva Matějovičová vybojovala bronz na EYOF
Skvělé zprávy včera dorazily z Evropské olympiády mládeže EYOF ve Friuli Venezia Giulia 2023, kde naše reprezentantka Eva Matějovičová vybojovala bronz v nové olympijské disciplíně Skialpinismus - sprint.
Evča bronzová

21. - 28. ledna 2023 probíháí v italském středisku Forni di Sopra Evropský olympijský festival mladých nadějí. Skialpinismus, jakožto nový olympijský sport, se poprvé představil i na tomto šampionátu. Jako první se závodilo ve sprintu, kde se na start postavilo 63 mladých sportovců a sportovkyň z 15ti zemí, aby se utkali ve sprintu.

Za český tým bojovali Marek Foltýn, Ondřej Souček a Eva Matějovičová s cílem získat co nejvíce zkušeností v mezinárodní konkurenci. Kvalifikací prošli všichni naši závodníci nad očekávání dobře. Evča vyrážela do osmifinále z 1.místa, Marek z 13. a Ondra ze 17. místa. Kluci sice nakonec na soupeře nestačili a postup do čtvrtfinále jim utekl, ale Eva pokračovala s menším zaváháním až do finále a svou jízdu zakončila úžasným 3. místem

 

GRATULUJEME!! 

 

 

 

Nálada v týmu je dobrá a těšíme se na další závody, které pokračují středečním raley (štafeta), kde nastoupí společně v jednom družstvu Eva a Marek.

DRŽÍME PALCE!

 

 

 


M. Duch, M. Petrová, ČHS