Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Vzdělávání

Mládež

Srbská Kamenice

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
pískovec český

1 hodnocení

2 hodnocení

Skupinu Soutěsky tvoří věže, rozptýlené v úbočích kaňonu říčky Kamenice. Věže jsou z měkkého, místy lámavého pískovce a nedosahují velkých výšek. Hluboký skalnatý kaňon začíná na východním okraji Srbské Kamenice a táhne se mírným obloukem na západ až k obci Hřensko, kde se říčka Kamenice vlévá do Labe. Kaňon postupně tvoří Ferdinandovu soutěsku, Divokou soutěsku a Tichou soutěsku. Horolezecké věže i masívy se nachází nejen těsně nad říčkou, ale i v roztroušených okolních roklích. Věže nedosahují velkých výšek, přesto na každé z nich bylo osazeno vrcholové zařízení (slaňák a kniha)

 

Na věže zákaz boulderingu a dělání variant. Logické varianty bez stabilního jištění, co nenarušují stávající cesty (minimálně 3m od sousední cesty), jsou povoleny. Varianty s kruhem po předchozí domluvě se správcem oblasti.


Do skalní oblasti je nejjednodušší přístup z okolních obcí. Do Tiché a Divoké soutěsky z obcí Hřensko, Mezná, Mezní Louka (zastávky autobusu Hřensko-Soutěsky, Mezní Louka a Mezná), Růžová a Janov (zastávka autobusu Janov-Na hájenkách). Do Ferdinandovy soutěsky z obcí Vysoká Lípa, Jetřichovice, Všemily, Srbská Kamenice a Kamenická Stráň.


V tábořišti u hotelu Mezní Louka

Průvodce k sektoru