Výzva pro oddíly k získání statusu Sportovního střediska mládeže

16. 08. 2022 | Rubrika: Sportovní lezení, Oddíly a mládež

Komise sportovního lezení Českého horolezeckého svazu vyhlašuje výzvu k podávání žádostí o zařazení oddílů do systému Sportovních středisek mládeže (SpS) na období 2023 - 2025.

SpS 2021

Sportovních střediska mládeže jsou základním kamenem dlouhodobé a systematické péče s talentované mládeže ve věku 8 - 15 let. Od roku 2022 mohou status SpS získat jednotlivé lezecké oddíly, které dlouhodobě a systematicky pracují s talentovanou mládeží ve věku do 15 let a pravidelně se účastní soutěží ve sportovním lezení.

Podmínky a kritéria zařazení oddílů do systému SpS jsou uvedeny v Koncepci péče o talentovanou mládež ve sportovním lezení – sportovní střediska mládeže.

V současné době působí v ČR 11 oddílů se statusem SpS.

Zájemci svou žádost vyplní ve formuláři Žádost o získání statusu SpS a elektronicky odešlou na e-mail jana.cinkova@horosvaz.cz. Uzávěrka podávání žádostí je 11. 9. 2022.

Komise sportovního lezení vyhodnotí předložené žádosti dle bodové škály, která je součástí žádosti a oddílům s nejvyšším bodovým ohodnocením bude nabídnuta účast v projektu SpS.

V případě dotazů týkajících se změny systému SpS ve sportovním lezení kontaktujte koordinátora SpS, Janu Cinkovou na e-mail jana.cinkova@horosvaz.cz

Proč se stát součástí SpS?

"SpS tréninky jsou hlavně o motivaci dětí k tréninku, srovnání se s ostatními dětmi mimo závod v přátelské atmosféře.

Pro rodiče je to o poznávání nových míst a lidí,
kteří s jejich dětmi pracují. Tréninky neprobíhají jen v hale,
ale i na hřišti, tělocvičně a na skalách, což považuji zejména pro děti, které nejsou z lezecké rodiny, jako velký bonus být v přírodě a spojit to se sportem, který mají rádi.
Společné tréninky nejsou povinné a mohu si mezi závody během roku vybrat, kam si pojedu zatrénovat."
Michaela Kupková, SpS TendonBlok

J. Cinková, ČHS