Zákaz lezení v Broumovských stěnách

30. 04. 2009 | Rubrika: Ochrana přírody | Komentáře (0)

Rozhodnutí Správy CHKO Broumovsko ze dne 16.4. 2009, o kterém jste již byli informováni a které mělo umožnit lezení v Národní přírodní rezervaci Broumovské stěny, bohužel nenabylo právní moci, neboť jeden z účastníků správního řízení - Východočeská pobočka České společnosti ornitologické - se proti rozhodnutí bude odvolávat.

Dokud nebude správní řízení v této věci ukončeno, platí v oblasti Broumovských stěn zákaz lezení. Prosím jménem ČHS všechny, kdo se do oblasti Broumovska chystají, aby zákaz lezení v Broumovských stěnách respektovali a věnovali se lezení v Adršpašsko-Teplických skalách (viz další zpráva) , na Křižáku a na Ostaši, kde je lezení od 1.5. povoleno. Současně prosím všechny lezce, aby ve všech výše uvedených oblastech respektovali stanovená pravidla lezení, se kterými se mohou seznámit na webu Skalní oblasti, a aby se chovali šetrně k přírodě, zejména k hnízdícím ptákům, a nekomplikovali naše další jednání s orgány ochrany přírody.

B. Valentová, tajemnice ČHS

| Komentáře(0)