Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Vzdělávání

Mládež

Upozornění na časová omezení lezení na Broumovsku

Upozornění na časová omezení lezení na Broumovsku
06. 05. 2014 | Rubrika: Ochrana přírody

Upozornění Správy CHKO Broumovsko na časová omezení lezení v Adršpašsko-teplických skalách, Broumovských stěnách a dalších lokalitách Broumovska z důvodu hnízdění vzácných druhů ptactva:

 

V CHKO Broumovsko jsou obsazeny dravci a sovami všechny tradiční hnízdní lokality.
Upozorňujeme horolezce, že v Adršpašsko-teplických skalách a Broumovských stěnách nelze nikde lézt před 1. květnem.
Na Křížovém vrchu je po několika letech opět obsazeno hnízdo v oblasti Zdoňovského oblouku, kde platí celoroční zákaz lezení. Jižní věže Křižáku po Centrální rokli včetně věží Borová, Tučňák, Eskymák, Eskymačka, Bezzubá jsou přístupné celoročně. V severní části jsou od 1.7. přístupné jižní věže po věže Maják a Olymp včetně těchto věží.
V Adršpašsko-teplických skalách jsou ptáky obsazená hnízdiště v oblastech  Panoptikum, Jezerka, Milenecká hora a Za pískovnou vše v Adršpachu a Bariéra (Chrámovky) v Teplických skalách, v těchto oblastech platí zákaz lezení do 1. července.
V Broumovských stěnách  je dle platného vyhrazení lezení možné od 1. května  pouze v oblasti Zaječí rokle, U Dobytčí stezky, Mydlářské kameny, Nad vodárnou a Mezi Hvězdou a Kovářovou roklí. Samotná Kovářova rokle je pro lezce přístupná až od července.

Nejvíce ohrožené oblasti jsou v terénu viditelně označeny a hlídány strážci. Děkujeme lezecké veřejnosti za respektování termínů a rozsahu vyhrazených terénů a za aktivní pomoc při ochraně ptáků a jejich prostředí.

Správa CHKO Broumovsko