Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Vzdělávání

Mládež

Rozšíření CHKO Kokořínsko

Rozšíření CHKO Kokořínsko
01. 09. 2014 | Rubrika: Ochrana přírody

Dnešním dnem nabylo účinnosti nařízení vlády č. 176/2014 Sb., kterým došlo k rozšíření stávající Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko, nyní nově nazývané Kokořínsko - Máchův kraj.

Informace z webu CHKO

mapa CHKO 

Sbírka zákonů - nařízení vlády č. 176/2014

 

Rozšíření území CHKO a nově formulované bližší ochranné podmínky se týkají i horolezectví ve skalních oblastech, které jsou souhrnně označovány jako Dubské skály. Horolezectví na území CHKO Kokořínsko - Máchův kraj je podle nového nařízení vlády vázáno na vydání souhlasu správy CHKO. 

 

Podmínky provozování horolezectví na skalách, které se nachází na původním území CHKO, se k dnešnímu datu nemění. Rozšíření hranic CHKO má však přímý dopad na lezení v Hradčanských stěnách, na skalách u Strážova a u Máchova jezera. Lezení v těchto lokalitách bude možné až po vydání potřebného souhlasu správou CHKO.

 

O vydání potřebného souhlasu a podmínkách lezení jsme se správou CHKO jednali již během léta a nyní podáváme žádost o vydání souhlasu s provozováním horolezectví, kterým budou pro lezce opět otevřeny výše uvedené lezecké lokality a upraveny podmínky lezení  na celém území CHKO. Vydání potřebného rozhodnutí by díky vstřícnosti správy CHKO nemělo trvat dlouho, o situaci vás budeme informovat. Prosíme o respektování stávající situace.

 

B. Valentová, sekretariát ČHS