Povolení lezení v oblasti Pět kostelů

09. 07. 2013 | Rubrika: Ochrana přírody

Správa CHKO Beskydy vydala na základě žádosti ČHS výjimku, díky které je i nadále možno provozovat horolezectví v lokalitě Pět kostelů, která se nachází na území NPR Pulčín - Hradisko.

Výjimka platí na dalších 5 let, do roku 2017, a vztahuje se na členy ČHS a další organizované horolezce (členy jiných horolezeckých organizací), kteří se před návštěvou této oblasti zaregistrují na webu http://www.moravskeskaly.cz/.

V lokalitě Pět kostelů je povoleno lézt vždy od 1.7. do 31.10. kalendářního roku, a to od 9 do 18 hod. během prázdnin a od 10 do 17 hod. v září a v říjnu.

Při lezení je nutno dodržovat návštěvní řád, který je součástí vydané výjimky. K nejdůležitějším zásadám patří, kromě šetrného chování v přírodě a dodržování obvyklých pravidel lezení, přístup jen po značených cestách, zákaz používání vklíněnců, zákaz lezení na mokré skály a zákaz prvovýstupů; sestup ze skal je možný pouze slaněním.

Prosíme všechny lezce, aby tyto podmínky respektovali.

Úplné znění výjimky

B. Valentová, tajemnice ČHS