Povolení lezení pro skály v Údolí Jizery

16. 01. 2014 | Rubrika: Ochrana přírody

V lednu nabylo právní moci rozhodnutí Krajského úřadu Libereckého kraje, na základě kterého je povoleno provozování horolezectví na území Přírodní rezervace Údolí Jizery, která byla nově zřízena na začátku roku 2013.

Povolení platí do konce roku 2018 a platí pro členy ČHS a pro osoby v doprovodu členů ČHS.

Při lezení je nutno dodržovat všechny podmínky, které jsou uvedeny v rozhodnutí. Níže uvádíme jen ty nejdůležitější:

• Lezení je možné pouze na masivu Krkavčí skála a Vodní brána, na cestách. Na skalách označovaných jako Ostroh zelené soutěsky není horolezectví povoleno.
  • Na Krkavčí skále, na cestách uvedených v rozhodnutí, je možno provozovat ledolezení a drytooling.
  • Při lezení je zakázáno používat skoby. Zakázáno je používání magnézia a jiných chemických prostředků.
  • Lezení je možné jen na stávajících cestách, prvovýstupy nejsou povoleny.

Rozhodnutí - souhlas s provozováním horolezectví v PR Údolí Jizery

Prosíme všechny lezce, aby se s podmínkami lezení seznámili a dodržovali je.

B. Valentová, tajemnice