Omezení lezení v Moravském krasu z důvodu hnízdění

10. 06. 2015 | Rubrika: Ochrana přírody

Letos stejně jako každoročně došlo v době hnízdění k omezení lezení v některých sektorech jednotlivých oblastí Moravského Krasu. Ukončení jednotlivých uzávěr je předběžně stanoveno na 15.7.2015 včetně s tím, že při dřívějším vyvedení mláďat budou cedule odstraněny dříve.

Jedná se o tyto následující lokality:

• Sloup Indie – horní část cest Čína No Future a Deštivé spáry.
  • Sloup Vedle Sloupské jeskyně – V horním patře počínaje cestou Jen jeden může být první po cestu Potměšilý domácí včetně. Ve spodním patře od cesty Neplatná po cestu Varianta při hraně včetně.
  • Sloup Nad Sloupskou jeskyní – od Varianty nástupu traverzu po cestu Kamarádů včetně.
  • Holštejn Vaňousovy díry – cesty Pan kloaka, Přes ten les a Volání divočiny.
  • Holštejn Lidomorna – od cesty Stěnkou po Variantu Noční spáry včetně.
  • Žleby Saxifraga – od cesty Kamenný déšť po cestu Řvoucí 40 včetně.
  • Rudice Hrad – od cesty Šípkový prince po cestu Brzdova včetně. Zde je vhodné vzhledem k umístění hnízda se vůbec v tomto prostoru nepohybovat.

Všechna omezení jsou na skále označena cedulkami velikosti A5. Žádáme lezeckou veřejnost o dodržování těchto lokálních omezení, není to na dlouho a cedule jsou osazeny po dohodě s CHKO tak, aby omezily pouze nejnutnější části jednotlivých sektorů, které jsou potřebné pro úspěšné vyhnízdění.

Za OVK Jižní Morava

Vladimír Wolf