Nový souhlas s horolezectvím pro Borecké skály

30. 10. 2015 | Rubrika: Ochrana přírody

Na základě žádosti ČHS bylo vydáno nové rozhodnutí umožňující provozování horolezectví v Boreckých skalách (PP Borecké skály). Povolení je účinné od 1.1. 2016 a platí do konce roku 2021.

• Lezení je povoleno členům ČHS a osobám v jejich přímém doprovodu, a je možné pouze od 1.7. do 31.10. kalendářního roku.
  • Povolení se nevztahuje na skály uvedené pod čísly VII, VIII a IX v průvodci Skály mezi Prachovem a Hruboskalskem Bory, od J. Sochora (1986).
  • Na skalách platí pískovcová pravidla, je zakázáno používat magnézium, prvovýstupy a instalace nového fixního jištění je možné pouze po vydání souhlasu orgánem ochrany přírody.

Úplné znění rozhodnutí si můžete přečíst zde a také Databázi skály ČR na našem webu. Prosíme o dodržování stanovených podmínek.

B. Valentová, sekretariát ČHS