Nové povolení lezení pro Moravský kras

22. 01. 2016 | Rubrika: Ochrana přírody

Správa CHKO Moravský kras vydala opatření obecné povahy, kterým vyhrazuje místa pro provozování horolezectví v lezeckých lokalitách Moravského krasu, které se nachází na území Národní přírodní rezervace Vývěry Punkvy a Národní přírodní rezervace Býčí skála.

Opatření platí do konce roku 2025 a umožňuje lezení všem, nejen členům ČHS. Podmínky jsou stejné jako dosud, časové vymezení je uvedeno níže.

OOP 2016 úplné znění, přílohy

NPR Vývěry Punkvy

• lezení od 1.7. do 31.12. kalendářního roku: propast Macocha (Stěna pod horním můstkem, Klenba), Pustý zleb (Beran a Rorejsy)
  • lezení celoročně: Pustý žleb (Masiv koně, Policejní stěna, stěna Nad vodárnou), Suchý žleb Kateřinský prst, Býčí roh (Zábranského stěna), Saxifrága, stěna Za zrcadlem, Henryho stěna

NPR Býčí skála

• lezení od 1.7. do 31.12. kalendářního roku: Krkavčí skála, věž Modrého mysu (Riviéra), Malé stěnky, Býčí skála
  • lezení celoročně: Jáchymka a Stěna u vody, Stěna nad Výtokem, Nad vývěry - vlevo, Kostelík

Prosíme, abyste se seznámili se stanovenými podmínkami a dodržovali je.

B. Valentová, sekretariát ČHS