Nové povolení lezení pro Broumovsko

23. 05. 2013 | Rubrika: Ochrana přírody

Na konci minulého týdne nabylo právní moci rozhodnutí Správy CHKO Broumovsko, kterým se opět povoluje provozování horolezectví na území Národní přírodní rezervace Broumovské stěny a na území Národní přírodní památky Polické stěny.

Povolení navazuje na předchozí souhlas z roku 2010 a umožňuje lezení v těchto skalních oblastech na dalších 5  let, do konce roku 2017.

Podmínky, za kterých je možno v Broumovských a Polických stěnách lézt, jsou stejné jako dosud. Lezení je možné jen ve vyjmenovaných lokalitách, a to buď od začátku května, nebo až od začátku července (kvůli hnízdění ptáků), platí zákaz používání magnézia či jiných chemických prostředků a prvovýstupy mohou provádět jen členové ČHS, po předchozím odsouhlasení správou CHKO. Všechny podmínky jsou uvedeny v rozhodnutí Správy CHKO Broumovsko. Prosíme, abyste stanovené podmínky respektovali.

B. Valentová, tajemnice ČHS