Lezecký sektor Lažánky je otevřen

Lezecký sektor Lažánky nacházející se v Moravském krasu v Blansku je konečně otevřen. Situaci a vztahy s obyvateli se podařilo konsolidovat, přesto je nové povolení vydáno jen jako "zkušební", platné pouze na necelý rok (do poloviny května 2024).

Lažánky - povolení

V zájmu zachování tohoto lezeckého sektoru prosíme, abyste vzali na vědomí, že oblast byla vybudována pro nácvik lezení a lanových technik začínajících lezců a v žádném případě neslouží pro volnočasové aktivity široké veřejnostiChovejte se ohleduplně a respektujte klid a soukromí obyvatel.

Lezení v lomu Lažánky je spojeno s řadou podmínek, které najdete v Návštěvním řádu

Zde jsou ty nejdůležitější:

• Lezení je podmíněno registrací na webu HO Lokomotiva Brno (informace uvedené na webu oddílu budou aktualizovány do konce srpna)

• Maximální kapacita sektoru je 20 osob, nepřekračujte ji!.
  • Lezení je možné od 9:00 do 19:00 hod., výhradně za denního světla.
  • Do prostoru klettergarten je zakázáno vjíždět motorovými vozidly.
  • Pohyb lezců je dovolen pouze ve vyhrazeném prostoru pod skalní stěnou.
  • V prostoru klettergarten platí zákaz manipulování s otevřeným ohněm, táboření, používání dronů.
  • Sestup z cest je možný pouze slaněním nebo spuštěním.
  • Je zakázáno manipulovat s jisticími body a přidávat další linie.

Sektor Lažánky spravuje HO Lokomotiva Brno a správcem je R. Lienerth - ghok4YUS%.MxR_29g

B. Valentová, ČHS