Jednání na Ministerstvu životního prostředí

29. 10. 2009 | Rubrika: Ochrana přírody | Komentáře (0)

Zástupci ČHS (Z. Hrubý a B. Valentová) se zúčastnili 27.10. 2009 setkání s ministrem životního prostředí L.Mikou. Cílem setkání bylo diskutovat otázky týkající se sportovních a turistických aktivit na území národních parků a v ostatních zvláště chráněných územích, identifikovat případné problémy a hledat cesty k oboustranně akceptovatelným řešením. Na setkání byli kromě horolezců pozváni také zástupci Národních parků, Česká mountainbiková asociace, Klub českých turistů, Svaz lyžařů ČR, Svaz vodáků ČR, Česká asociace horských vůdců.

Během jednání byly diskutovány problémy, které jednotlivá sportovní odvětví v souvislosti s ochranou přírody mají. Ve vztahu k horolezectví se mluvilo zejména o procesu získávání povolení lezení v chráněných územích a o negativních dopadech komerčních horolezeckých aktivit na pískovcové oblasti. Na závěr byli zástupci sportovních svazů vyzváni, aby identifikovali a zaslali na MŽP hlavní problémy, které v oblasti ochrany přírody mají, aby mohly být nalezeny cesty k jejich řešení.

Pokud vás tato oblast zajímá, budeme rádi, když při identifikování problémů, které bychom měli s MŽP řešit, pomůžete. Své náměty na to, co bychom měli ve vztahu k orgánům ochrany přírody řešit, pošlete nejpozději do konce listopadu na sekretariát ČHS.

Zde je oficiální Tisková zpráva MŽP.

B. Valentová

| Komentáře(0)