Hnízdění - Broumovsko a Moravský kras

30. 03. 2017 | Rubrika: Ochrana přírody

Broumovsko - doplnění

• Na Dolním Ostaši - od věží Kočičí hrad kolem Triglavu k věži Veverka – tzv. Peregrýn - je omezen vstup kvůli hnízdění Výra velkého. Předpokládá se ukončení hnízdění do poloviny června. Po ukončení hnízdění budou pásky odstraněny.
  • Ostaš – Kočičí skály – věž Sokol: Místo bude v terénu označeno; lezení bude omezeno v bezprostředním okolí věže na nejbližších objektech; bude omezen vstup na vyhlídkovou hranu na skalami od vyhlídky na Barrandov až k vyhlídkové terase nad věží.
  • Polické stěny – těsné sousedství vyhlídky Skalní divadlo: Místo bude vyznačeno; přístup na vyhlídku bude zakázán; lezení v hřebenové partii mezi Hvězdou a Kovářovou roklí by mělo být omezeno jen minimálně – bude vyznačeno v terénu.
  • Teplické skály - Chrámové stěny: I zde je tradičně hnízdění sokola zaznamenáno.

Uzavírky budou řešeny prostřednictvím opatření obecné povahy a budou vyznačeny v terénu, bližší informace může poskytnout

Informace od J. Škopa, OVK Broumovsko

Moravský kras - Josefovské údolí

Dočasně uzavřena je modrá turistická cesta k jeskyni Kostelík mezi Býčí skálou a silnicí u skály Zub času a současně s tím je pro horolezectví uzavřena jeskyně a skála Kostelík a to do 15.6. 2017 z důvodu ochrany hnízdění dravých ptáků. Jsou tam natažené pásky a informační cedulky. Oblast hlídají strážci, pracovníci AOPK ČR, spolupracovníci a fotopasti. Zákaz je již vyznačený a platný několik dnů.

Informace od V. Wolfa, OVK Jižní Morava

Prosíme všechny lezce, aby respektovali hnízdění a dodržovali dočasné zákazy vstupu.

B. Valentová, sekretariát ČHS