Facebook

Český horolezecký svaz

Výstupy roku ČHS za rok 2018 - podávání nominací

Výstupy roku ČHS za rok 2018 - podávání nominací

Blíží se konec roku a s ním i hodnocení sportovních výkonů, které se v končícím kalendářním roce podařily. V tuzemském horolezectví jsou příležitostí k hodnocení Výstupy roku ČHS, v rámci nichž jsou posuzovány a oceňovány nejlepší horolezecké výstupy či skialpinistické sjezdy, které uskutečnili naši členové v průběhu roku 2018.

 

Horolezecké výkony jsou hodnoceny v osmi kategoriích:

·       velehory nad 6.000 m n.m.

·       hory pod 6 000 m  n.m. – mixový a ledovcový charakter

·       hory pod 6 000 m n.m. – skalní charakter a big wall

·       sportovní lezení

·       pískovcové a jiné tradiční lezení

·       bouldering

·       mixy a ledy sportovního charakteru, drytooling

·       skialpinistické výstupy a sjezdy

 

V každé z kategoríí může být udělen Výstup roku s hvězdičkou za mimořádný výkon posouvající hranice světového lezení v dané disciplíně, Výstup roku a čestné uznání. Samostatné ocenění Talent roku - mohou dostat mladí lezci do 18, resp. do 25 let. 

 

Nominace výkonů, které si podle vašeho mínění zaslouží ocenění, můžete zasílat do neděle 6. ledna 2019, výhradně e-mailem na adresu info@horosvaz.cz. Pokud budete nominovat výkon jiné osoby, musí s tím dotčená osoba souhlasit a souhlas musí být doložen. 

U každého nominovaného výkonu uveďte: autora /autory výkonu, název výkonu (cesty, sjezdu), stručný popis, klasifikaci, datum a místo uskutečnění, kategorii, do které je výkon nominován a návrh ocenění, na které aspiruje. Současně pošlete alespoň tři fotografie z nominovaného výkonu. 

 

Nominované výkony bude hodnotit Komise alpinismu ČHS ve spolupráci s vybranými tuzemskými i zahraničními odborníky.

 

Slavnostní vyhlášení se uskuteční v pátek 8. 2. 2019 od 17 hod. v Liberci, jako součást doprovodného programu Jizerské padesátky. 

 

Pokud vás zajímá, které výkony byly oceněny v předchozích letech, podívejte se do našeho archivu Nejlepší horolezecké výkony - archiv

 

Podrobnosti - Výstupy roku ČHS za rok 2018 - podmínky 

 

Těšíme se na vaše návrhy.

 

B. Valentová, sekretariát ČHS