Talent roku 2020 Josef Šindel

Pepa Šindel leze od tří let a ve svých 13 přelezá cesty, o kterých se nezdá ani zkušeným lezcům. Jeho dopodsuh nejtěžší přelezenou cestou je Tanec s vlkmi 8c ve slovenské oblasti Krpcovo, který se mu podařil loni a vysloužil si za něj ocenění Talent roku.

"Preferuji raději lezení na skalách, protože mi to připadá, že je ten pohyb ještě volnější. Můžu se soustředit na skálu a nevnímat nic, kromě kroků přede mnou."

Pozn. Foto ilustrační - Pepa leze cestu Bionassay 8a

PEPA ŠINDEL

Pepovi je třináct let a na svém lezeckém kontě už má cesty za 8b, 8b+ i 8c! Ačkoliv preferuje lezení na skalách, vidět ho můžeme i na závodech na překližce a nejčastěji trénuje na své domácí bouldrovce. Letos by Pepa rád přidal do sbírky další 8c a v budoucnu by se chtěl posunout na obtížnosti 9b/b+ a vylézt cestu El Bon Combat ve Španělsku.

Pepa Šindel aktuálně na rodinném lezeckém výjezdu

TANEC S VLKMI

Tanec s vlkmi je osmnácti metrová linka na Slovensku v oblasti Krpcovo v Bystrické Dolině. Cesta je převislá a převážně po lištách. Celkově je hodně silově vytrvalostní a její obtížnost postupně graduje. V poslední době je cesta poměrně oblíbená, loni si jí 2020 si ji zapsali také například Adam a Eliška Adamovských.

GRATULUJEME!

M. Košatková, ČHS