Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Soutěž ČHS o sportovní výkon roku 2008

23. 02. 2009 | Rubrika: Výstupy roku ČHS | Komentáře (0)

Soutěž o nejlepší sportovní výkon roku 2008

Předchozí výkonný výbor vyhlásil na začátku roku Soutěž o sportovní výkon roku 2008, s cílem ocenit výkony, které vysoce hodnotí nejen sami horolezci, ale také představitelé médií, která působí v této oblasti.

Nejlepší sportovní výkony v jednotlivých disciplínách, které působí v rámci ČHS, nejprve navrhli předsedové sportovních komisí svazu. Vybraných sedm sportovních výkonů poté hodnotil výkonný výbor a představitelé tištěných i elektronických "horolezeckých médií" (Montana, Everest, Lidé a Hory, Jamesák, Vertigo, Hory info, Hory doly a Adrex). Výkony byly hodnoceny na sedmibodové známkovací stupnici, tak, že nejlepší z navržených výkonů dostal známku 1 a nejméně oceňovaný známku 7.

Hodnocení sportovních výkonů bylo uzavřeno 16.2. 2009, takže nyní již známe celkové výsledky, i vítěze, kteří budou slavnostní vyhlášeni na valné hromadě ČHS, která se bude konat v sobotu 21.3. 2009 na Strahově.

Zatím se můžete seznámit alespoň s tím, které sportovní výkony byly nominovány:

Disciplína

Nominovaný výkon

Alpinismus

Marek Holeček a Jan Doudlebský za uskutečnění projektu "Triple North Walls" - prvovýstup "Wild Wings" severozápadní stěnou na Kapuru (6544 m n.m., Karakoram), prvovýstup "Sweet 65" na Uparasínu (6260 m n.m. Hindukúš), a pokus o prvovýstup na Kyashar (Himaláj).

Sportovní lezení

Adam Ondra za přelezení cesty Open Air (9a+), s přihlédnutím k přelezení dalších obtížných cest.

Soutěžní lezení dospělí

Tomáš Mrázek za získání titulu vicemistra Evropy v lezení na obtížnost a celkově druhé místo ve SP v lezení na obtížnost.

Soutěžní lezení mládež

Adam Ondra za získání titulu mistra světa 2008 a vítězství v EYS 2008.

Tradiční skialpinismus

Pavel Pospíšil a Marek Holubec za sjezd Whymperova kuloáru (Augille Verte).

Závodní skialpinismus

Karolína Grohová za vynikající výsledky v sezóně 2007/08, zejména za celkové umístění v Evropském poháru 2008 (1. místo) a umístění na Mistrovství světa v Porte du Solei (2. místo v časovce, 4. místo v závodě jednotlivců).

Soutěžní lezení v ledu a drytooling

V této nejmladší sportovní disciplíně uvádíme nejlepší dosažené výsledky našich závodnic a závodníků v celkovém rankingu SP UIAA. Ženy rychlost - Jitka Mázlová (11), ženy - obtížnost Lucie Hrozová (11). Muži - rychlost: Jiří Pelikán (15).

Božena Valentová, tajemnice ČHS

Komentáře

pětmínustři=
Doposud nebyly vloženy žádné komentáře.